در بحبوحه افزایش تنش ها و عدم اطمینان بین روسیه و اوکراین، بازارها به افت خود ادامه دادند.

فدرال رزرو در 25 تا 26 ژانویه برای ایجاد طرحی برای کاهش تورم از طریق خرید کمتر دارایی و افزایش نرخ بهره تشکیل جلسه می دهد.

Jerome Powell، رئیس فدرال رزرو، قرار است روز چهارشنبه یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند که نحوه برنامه ریزی فدرال رزرو برای کاهش تورم را توضیح دهد.

تنش بین اوکراین و روسیه از سال 2014 که روسیه شبه جزیره کریمه را ضمیمه کرد و شهر سواستوپل را به عنوان یک شهر فدرال اعلام کرد، موضوعی جاری بوده است. اما تنش ها بین روسیه و اوکراین از آن زمان به بعد تشدید شد زیرا روسیه به حضور نظامی خود در مرز اوکراین ادامه می دهد و باعث ترس بسیاری از تهاجم می شود.

در واکنش به تشدید تنش، ایالات متحده به همه آمریکایی‌های حاضر در سفارت آمریکا در اوکراین دستور داده است که کشور را ترک کنند و همچنین 8500 سرباز را در صورت لزوم پاسخ نظامی در حالت آماده‌باش شدید قرار داده است.

John Kirby ، سخنگوی پنتاگون، گفت که هنوز هیچ نیرویی برای اعزام به اوکراین در نظر گرفته نشده است. Kirby گفت: «آنچه در مورد این موضوع است، اطمینان بخشی به متحدان ناتو است.

احتمال بروز نوعی درگیری بین روسیه و کشورهای غربی احتمالاً بر ترس موجود در بازار افزوده است و باعث افت صبح و میانه روز شده است.

مقصر افت اخیر بازارها احتمالاً به طور مستقیم با تغییرات آتی فدرال رزرو در خرید دارایی و نرخ بهره مرتبط است. از نظر تاریخی، افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو با افت قابل توجهی در بازارها مرتبط بوده است.

Jerome Powell ، رئیس فدرال رزرو، قرار است روز چهارشنبه در نشست خبری کمیته بازارهای باز فدرال (FOMC) یک کنفرانس مطبوعاتی داشته باشد که جزئیات بیشتری را در مورد برنامه های بانک مرکزی برای تغییرات نرخ بهره و خرید دارایی پس از افزایش شدید تورم فاش کند.