در نتیجه افزایش نوسانات و کاهش متعاقب آن در ارزش بازار ارزهای دیجیتال طی سه ماه گذشته، تعداد میلیونرهای بیت کوین (BTC) با حاشیه قابل توجهی کاهش یافته است.

داده های به دست آمده توسط Finbold نشان می دهد که تا 26 ژانویه 2022، آدرس هایی با موجودی بیت کوین بیش از 1 میلیون دلار به 87953 آدرس رسیده است. تقریباً 7008 آدرس هر کدام حدود 10 میلیون دلار موجودی دارند. 80945 آدرس باقی مانده دارای موجودی هر کدام 1 میلیون دلار است.

قابل ذکر است که تعداد میلیونرهای بیت کوین در طول سه ماه گذشته به شدت کاهش یافته است. در مقایسه با 28 اکتبر 2021، زمانی که 116139 آدرس میلیونر بیت کوین اعلام شدند، 105820 آدرس حداقل 1 میلیون دلار و 10319 آدرس کمتر از 10 میلیون دلار موجودی داشتند. بر اساس یافته‌ها، تعداد میلیونرهای بیت‌کوین بین این دو تاریخ ۲۸۱۸۶ نفر کاهش یافته است که در مجموع ۲۴.۲۶ درصد است. 

در جای دیگر، همچنین شایان ذکر است که تعداد آدرس های BTC با بیش از 100000 دلار بین اکتبر و ژانویه 30.04% کاهش یافته و از 505711 به 353763 کاهش یافته است.

چرا چنین کاهشی وجود دارد؟

ترکیبی از عواملی مانند بررسی نظارتی، بازارهای متلاطم، ناآرامی های ژئوپلیتیکی و کووید در کنار یکدیگر تأثیر نامطلوبی بر عملکرد دارایی دارند. با این حال، علیرغم شروع پرنوسان سال، تعدادی از تحلیلگران همچنان از این دارایی به عنوان پوششی در برابر افزایش تورم تمجید می کنند.

علاوه بر این، شایان ذکر است که ارزش بیت کوین از 28 اکتبر، زمانی که دارایی دیجیتال پرچمدار در حدود 61000 دلار معامله می شد، به شدت کاهش یافته بود. در زمان انتشار، بیت کوین با 37,851 دلار معامله می شود که 3.94 درصد در روز افزایش یافته است، و اگرچه نشانه هایی از بازپس گیری 38,000 دلار را نشان می دهد، قیمت آن به طور قابل توجهی کمتر از سه ماه قبل است.

نمودار قیمت 3 ماهه بیت کوین. منبع: CoinMarketCap

یکی از دلایلی که ممکن است بازار امروز شاهد کمتر شدن میلیونرهای بیت کوین نسبت به ماه اکتبر باشد این است که ارزش بیت کوین کاهش یافته است. معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال ممکن است به همان مقدار ارز دیجیتال خود را حفظ کنند. فقط ارزش دلار کاهش یافته است.

با توجه به کاهش سریع ارزش بیت کوین از ابتدای سال، تعداد نقدینگی ها نیز در هفته های اخیر افزایش یافته است، به طوری که 372 میلیون دلار در موقعیت های خرید در بازار دائمی در تمام صرافی ها تنها در یک روز، 22 ژانویه، نقد شده است. .

بیت کوین: انحلال طولانی مدت USD. منبع: CryptoQuant

میلیونرهای بیت کوین رو به افول هستند

در فوریه 2021، ما گزارش دادیم که 100000 آدرس بیت کوین بیش از 1 میلیون دلار در اختیار دارند و اکنون با وجود افزایش پذیرش ارز دیجیتال، این تعداد کاهش یافته است.

با توجه به ماهیت ناشناس ارزشمندترین دارایی دیجیتال جهان، شناسایی افرادی که دارای آدرس های مورد نظر هستند دشوار است. 

این احتمال قوی وجود دارد که آدرس‌های بیت‌کوین با بیش از ۱ میلیون دلار بیت‌کوین متعلق به سرمایه‌گذارانی با جریان‌های سرمایه بزرگ، مانند مؤسسات یا پذیرندگان بسیار زودرس باشد. در عین حال، توجه به این نکته نیز مهم است که یک دارنده بیت کوین می تواند چندین آدرس بیت کوین داشته باشد.