تعداد ارزهای رمزنگاری شده در بازار از زمانی که اخیراً محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند روند صعودی ثابتی داشته است. آنها بدون شک از سال 2009 که بیت کوین واقعاً تنها ارز دیجیتال اصلی بود، فاصله زیادی داشته اند. اکنون، ارزهای رمزنگاری شده بیشتری در بازار منتشر می شوند، زیرا فناوری در این فضا تکامل یافته است تا ساختن آن را برای هر کسی آسان کند.

جهش ارزهای دیجیتال در سال 2021

این سهولت ایجاد ارزهای دیجیتال منجر به هجوم بزرگی از سکه های جدید به بازار شده بود. با رفتن به سال 2021، تعداد ارزهای رمزنگاری شده در فضا در 1 ژانویه به 8153 رسید. این عدد 8153 تمام سکه‌هایی را به حساب می‌آورد که از زمانی که بیت‌کوین برای اولین بار کمی بیش از یک دهه پیش وارد فضا شد، ایجاد شده‌اند. اکنون، طبق گزارشی که Finbold منتشر کرده است، این تعداد تقریباً دو برابر شده است که نشان می دهد تقریباً نیمی  از سکه های موجود در بازار کریپتو در سال جاری ایجاد و راه اندازی شده اند.

 

این گزارش نشان می دهد که 8070 سکه جدید تنها در سال 2021 ایجاد شده است که منجر به افزایش تقریباً 100 درصدی فقط در فاصله یک سال شده است. در مجموع، در حال حاضر 16223 ارز رمزنگاری شده در بازار کریپتو وجود دارد.

به طور متوسط، روزانه حدود 21 ارز دیجیتال جدید در بازار عرضه می شود. تعداد کل کریپتوهای موجود در بازار در ماه اکتبر به بالاترین حد خود رسیده بود، زمانی که به مرز 13000 رسید. سپس، تنها در دو ماه گذشته، بیش از 3000 سکه جدید به بازار عرضه شده است که نشان دهنده سرعت پرشتاب عرضه این سکه های جدید است.

انتظار می رود این تعداد در سال 2022 همچنان افزایش یابد زیرا ظهور فناوری جدید در فضای رمزنگاری ایجاد یک توکن را آسان تر می کند. در برخی موارد، تنها چند دقیقه طول می‌کشد تا هر کسی توکن خود را بسازد و آن را وارد بازار کند.

میم کوین ها و شیت کوین هایی که باعث رشد می شوند

نقشی که میم کوین ها در افزایش تعداد ارزهای دیجیتال در بازار ایفا کرده اند را نمی توان دست کم گرفت. اگرچه سکه های خبری در حال حاضر با سرعت بیشتری نسبت به هر سال دیگری در تاریخ عرضه می شدند، محبوبیت و موفقیت سکه هایی مانند Shiba Inu و Dogecoin به این رشد کمک کرد.

سکه هایی مانند این ثابت کردند که یک دارایی دیجیتال برای موفقیت در بازار نیازی به استفاده اثبات شده ندارد. این ارزهای رمزپایه به قدری موفق بودند که ارزش بازارشان به میلیاردها برسد و در زمانی که در آن کار می‌کردند چند میلیونر ایجاد کنند.

این امر افراد بیشتری را تشویق کرده است که در اصل «شیت کوین»، ارزهای رمزنگاری شده بدون موارد استفاده یا برنامه بلندمدت، به امید اینکه SHIB یا DOGE بعدی باشند، بسازند، و برخی فقط کلاهبردار هستند و سرمایه گذاران خود را به سمت خود جذب می کنند.

با این وجود، سکه های جدید، علیرغم اینکه اکثریت بیشتری دارند، همچنان بخش کوچکی از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار دارند. این است که به برآورد که 3 سکه بالا با کلاه در بازار، یا 0.02٪، کنترل حدود 70 درصد از بازار کلاه رمزنگاری استفاده میکند. این تسلط بر بازار با گسترش به 10 مورد برتر، به طور قابل توجهی رشد می کند.