بازار NFT در چند وقت اخیر محبوبیت زیادی داشته است و میلیون ها دلار برای هنرمندان و سازندگان NFT درآمد داشته است. در حالی که برخی از مردم سوار قطار NFT هستند، برخی دیگر چندان مشتاق این ایده نیستند.

در توسعه اخیر، تصاویر برخی از سازندگان محتوا و ستاره های بازی یوتیوب از سراسر اینترنت به سرقت رفته و به عنوان NFT فروخته می شود.

طبق گزارش TheGamer، یکی از کاربران بازار OpenSea NFT به نام StakeTheWeb در حال تبلیغ NFT هایی است که شامل تصاویر برخی از اینفلوئنسرها و یوتیوبرها است.

NFT ها، که در OpenSea پست شده بودند، شامل یک URL منحصر به فرد بود که آدرس کانال یوتیوب مجری است. ستاره‌های بازی یوتیوب، جیم استرلینگ و کادیروس، و همچنین آلانا پیرس از استودیو سانتا مونیکا، تصاویر خود را در این مجموعه گنجانده بودند.

کادیروس با ابراز انزجار از آنچه اتفاق افتاده بود، در توییتی گفت:

«حداقل، حداقل، اگر چیزهای مرا دزدیدی و سعی کردی آن را بفروشی، آن را یک تی شرت درست کن. یک لیوان. ساعت. یک چیز. که می توانید استفاده کنید. و لذت ببر. جدا کردن یک عکس نمایه برای مجموعه‌ای که فقط می‌توانید آن را در یک آلبوم عکس فیس‌بوک بسازید، واقعاً سطح جدیدی از رقت انگیز است.

جیم استرلینگ یوتیوبر نیز از ابراز احساسات خود در مورد این حادثه غافل نشد.

برای آلانا پیرس استودیو سانتا مونیکا، این چیزی بیش از یک مورد از تصاویر دزدیده شده بود که به عنوان NFT فروخته می شد. تصاویر پیرس توسط حساب کاربری به نام «هنرهای اروتیک بزرگسالان» به سرقت رفت.

این حساب در فتوشاپ کردن تصاویر افراد مشهور بر روی مجلات پورنو، با زبانی جنس آمیز به دنبال تصویر تخصص دارد. اغلب اوقات، این حساب دارای برهنگی جعلی و فتوشاپ شده از افراد مشهور است.

Adult Erotic Arts طبق عادت خود، عکس پیرس را دزدید و آن را روی جلد مجله پورنو فتوشاپ کرد.

اگرچه به نظر می‌رسد OpenSea مجموعه‌هایی را که شامل عکس‌های استرلینگ و کادیکروس بود و همچنین دو حساب کاربری درگیر در این عمل را حذف کرده است، پیرس به احتمال زیاد طبق یکی از توییت‌های او اقدام قانونی خواهد کرد.

در اخبار بسیار قابل پیش بینی، به تازگی مطلع شده ام که شخصی از من تصویری گرفته است، کسی که مالک *من* هستم، یک لوگوی پورنو با علامت تجاری به آن اضافه کرده و آن را برای فروش به عنوان یک NFT برای سودآوری “تصویر” کرده است. طبیعتاً از من اجازه نگرفتند.