تست ریسک پذیری

تست ریسک پذیری

لطفا سوالات را با دقت بخوانید و نزدیک ترین پاسخ به شخصیت خود را انتخاب کنید
نام
از نظر دوست صمیمیتان تا چه اندازه ریسک پذیر می باشید؟(Required)
2. فرض کنید در یک برنامه تلویزیونی هستید و مجبورید یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید . کدام را انتخاب میکردید؟(Required)
3. فرض کنید سال ها برای داشتن یک تعطیلات ایده عال و تکرار نشدنی پس انداز کرده اید .درست یک هفته قبل از سفر شغل خود را از دست می دهید . چکار می کنید؟(Required)
4. اگر به صورت غیر منتظره ای ۲۰۰۰۰دلار برای سرمایه گذاری بدست آورید چه می کنید؟(Required)
5. از نظر تجربه . سرمایه گذاری در سهام چقدر برای شما خوشایند است؟(Required)
6. وقتی به واژه ریسک فکر میکنید اولین واژه ای که به ذهنتان می آید کدام است؟(Required)
7. سوال: گروهی از متخصصین در حال پیش بینی قیمت دارایی هایی چون طلا . جوهرات . اشیا کلکسیونی و املاک (دارایی های سخت) با هدف افزایش ارزش آنها هستند. ممکن است قیمت اوراق بهادار کاهش پیدا کند .هر چند کارشناسان تمایل دارند به این توافق برسند که اوراق قرضه دولتی نسبتا بدون ریسک هستند. بیشتر دارایی های شما اکنون در اوراق قرضه دولتی با بهره بالا سرمایه گذاری شده است . شما چکار انجام خواهید داد؟(Required)
بدون عنوا8. با توجه به بازده بهترین حالت وبدترین حالت چهار گزینه سرمایه گذاری زیر .شما کدام یک را ترجیح می دهید؟ن(Required)
9. علاوه بر آنچه خود در اختیار دارید . ۱۰۰۰ دلار دیگر به شما داده شده است . از شما خواسته شده است از بین گزینه ها یکی را انتخاب کنید.(Required)
10. علاوه بر آنچه خود در اختیار دارید . ۲۰۰۰ دلار دیگر به شما داده شده است . از شما خواسته شده است از بین گزینه ها یکی را انتخاب کنید.(Required)
11.فرض کنید یکی از بستگان شما سرمایه ای به اندازه ۱۰۰۰۰۰ دلار برای شما به جا گذاشته است .با فرض اینکه میخواهیم تمام پول را بر روی یکی از گزینه ها سرمایه گذاری کنیم کدام را انتخاب میکنید؟(Required)
12. اگر مجبور باشید ۲۰۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کنید کدام یک از گزینه های زیر برای شما خوشایند تر است؟(Required)
13. سوال: دوست و همسایه مورد اعتماد شما ، یک زمین شناس باتجربه ، در حال جمع آوری گروهی از سرمایه گذاران برای تأمین اعتبار سرمایه گذاری اکتشافی استخراج طلا است. در صورت موفقیت ، این سرمایه گذاری می تواند 50 تا 100 برابر سرمایه را پس دهد. درصورت انفجار معدن ، کل سرمایه گذاری بی ارزش خواهد شد. دوست شما احتمال موفقیت را فقط 20٪ تخمین می زند. اگر پول داشتید چقدر سرمایه گذاری می کردید.(Required)
14. جنسیت شما ؟(Required)
15. در حال. حاضر چند سال دارید؟(Required)
16.وضعیت تاهل شما ؟(Required)
17.آخرین مدرک تحصیلی شما؟(Required)
18. درآمد ناخالص تقریبی سالانه خانوار شما قبل از مالیات چقدر است ؟(Required)
19. سوال : با فکر کردن در مورد وضعیت مالی فعلی خود ، تقریباً چند درصد پس انداز و سرمایه شخصی و بازنشستگی شما در دسته های زیر است؟ (توجه: لطفاً هر جای خالی در این بخش را تکمیل کنید. برای دسته بندی های سرمایه گذاری که انتخاب نشده اند ، در جای خالی صفر قرار دهید. درصد باید از100٪ باشد).(Required)
20. در خانه شما مسولیت تصمیم گیری برای تخصیص سرمایه بر عهده چه کسی هست؟(Required)
21. از مقیاس ۱ تا ۵ به درک خود از امور مالی شخصی و مفاهیم و اقدامات مدیریت پول چه امتیازی می دهید؟
22. فرض کنید 100 دلار در یک حساب پس انداز داشتید و نرخ سود 2٪ در سال بود. بعد از 5 سال فکر می کنید اگر پول را برای رشد بگذارید چقدر در حساب خواهید داشت؟(Required)
23. تصور کنید که نرخ سود حساب پس انداز شما 1٪ در سال و تورم 2٪ در سال است. بعد از 1 سال چقدر می توانید با پول موجود در این حساب خریداری کنید؟
24. لطفا به ما بگویید این درست است یا نادرست. "خرید سهام یک شرکت واحد معمولاً بازده مطمئن تری نسبت به صندوق سرمایه گذاری سهام دارد(Required)
25. سوال : فرض کنید شما در نظر دارید یک سرمایه گذاری کنید. شما این فرصت را دارید که سرمایه گذاری کنید که 50،000 یا 100،000 $ بازپرداخت کند. مشاور مالی شما احتمال دریافت 50،000 دلار 50٪ و احتمال دریافت 100،000 $ نیز 50٪ را تخمین می زند. شما همچنین از مشاور مالی خود یادگرفته اید که سهام این سرمایه گذاری محدود و به سختی به دست می آید. بنابراین هرچه تمایل به سرمایه گذاری کمتری داشته باشید ، احتمال حضور در سرمایه گذاری کاهش می یابد. بر اساس این اطلاعات ، با فرض داشتن پول ، بیشترین مبلغی که مایلید برای شرکت در این سرمایه پرداخت کنید چیست؟(Required)