مجتمع ترون در دنیای مجازی Cryptovoxels با مشارکت ارائه دهنده پلت فرم دیجیتال املاک و مستغلات MetaEstate ساخته شد. Crypotvoxels یک متاورس مبتنی بر اتریوم است که به کاربران امکان خرید زمین و ساخت فروشگاه‌ها و گالری‌های هنری با استفاده از ارز دیجیتال را می‌دهد.

ترون با معماران دیجیتال MetaEstate کار کرد تا یک کپی کربنی از مجموعه فیزیکی و دنیای واقعی آن را بازسازی کند که در ساحل شرقی میامی، در متاوره قرار دارد. مجموعه Cryptovoxels’ Tron شامل چهار ساختمان، از جمله ستاد ترون و باشگاه کنوانسیون BT است که در زندگی واقعی وجود دارد، به علاوه موزه دیجیتال هنر دیجیتال APENFT، و همچنین معبد خورشید، که در طرف مقابل چشم انداز قرار دارد.

ساختمان سه طبقه ستاد ترون به عنوان فضای اداری فیزیکی بنیاد ترون عمل می کند و با تراس های بزرگ در فضای باز متمایز است. همچنین میزبان چندین اتاق جلسه و یک آتریوم و همچنین یک موزه هنر مفهومی است.

در داخل BT Convention Club یک سالن کنفرانس و منطقه پذیرایی بزرگ وجود دارد، در حالی که طبقه دوم دارای فضاهای اداری باز بزرگ و نمایشگرهایی به سبک تئاتر است که میزبان جلسات و کنفرانس‌های منظم با موضوع رمزنگاری است.

با این حال، ستاره واقعی نمایش، و مناسب برای متاورس Cryptovoxels، موزه هنر دیجیتال APENFT Tron است که فقط در دنیای مجازی وجود دارد. بنیاد APENFT برای نمایش آثار برخی از برجسته‌ترین هنرمندان دیجیتال دنیای رمزارز وجود دارد. در حال حاضر در حال نمایش آثار برندگان مسابقه عمومی اخیر «زندگی دوم» است که هنرمندان را دعوت می‌کند تا متاورسی آینده با فناوری پیشرفته و بسیار مرتبط را با لمس عمیق انسانی تصور کنند.

APENFT دارای دو طبقه است که سطح اول شامل یک قسمت پذیرایی، یک منطقه نمایش آثار هنری و یک سالن کنسرت روباز است. نمایشگرهای طبقه اول انعطاف پذیر هستند و می توانند برای انواع مختلف نمایشگاه ها سفارشی شوند. در مورد طبقه دوم، این شامل سالن‌های نمایشگاهی سرپوشیده و بیرونی برای هنرمندان در مراحل اولیه، و همچنین یک آتریوم نقاشی است که نمادی از توانایی منحصر به فرد ترون در سوار شدن به هنرمندان دیجیتال جدید و خلاقیت‌های آنهاست.

بنیاد APENFT یکی از تأثیرگذارترین بازیگران در فضای نوظهور NFT است که بسیاری معتقدند با حضور غول رسانه‌های اجتماعی فیس‌بوک و دیگران، به بازاری چند تریلیون دلاری تبدیل خواهد شد. با انتظار چنین رشد عظیمی در متاورس، این فناوری نوپا، حرکت ترون برای محسوس کردن حضور خود، حرکتی است که احتمالاً در هفته‌ها و ماه‌های آینده با نظمی فزاینده تکرار خواهد شد.