گزارش دویچه بانک با عنوان «آینده ارزهای رمزنگاری شده» به عنوان یک منبع امید بعید، اما خوشایند در طول آشفتگی‌های بازار ارزهای دیجیتال، فعالیت‌های بالقوه صعودی ارزهای دیجیتال را روشن می‌کند. 

یک نظرسنجی مهم برای این گزارش نشان می‌دهد که نه معامله‌گران و نه سرمایه‌گذاران احتمالاً در صورت نزول بازار، از دارایی‌های کریپتو خود جدا نمی‌شوند.

ماریون لابور، مدیر استراتژی کلان دویچه بانک، به کوین تلگراف گفت:

جالب است که به افزایش شدید ارزهای دیجیتال اشاره کنیم. حتی در یک بازار کریپتو بسیار نزولی که در آن ارزش‌ها ۸۰ درصد کاهش می‌یابد، کمتر از نیمی از سرمایه‌گذاران می‌گویند که سرمایه‌گذاری‌های خود را کاهش می‌دهند یا از بازار خارج می‌شوند.»

DB در اوایل دسامبر 2021 از 3250 مصرف کننده ایالات متحده نظرسنجی کرد که از این تعداد 680 نفر از ارزهای دیجیتال استفاده کردند. نظرسنجی در نظر گرفته شده بود که نماینده سرشماری ایالات متحده باشد و جنسیت، سن، درآمد، منطقه و نژاد یا قومیت های مختلف را پوشش دهد.

این گزارش یافته‌ها را به سه گروه معامله‌گران، سرمایه‌گذاران و معامله‌گران تقسیم می‌کند. سهم اصلی سرمایه گذاران بودند: 80 درصد از افراد مورد بررسی اعتراف کردند که در شش ماه گذشته در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند.

حتی در یک بازار کریپتو بسیار نزولی، کمتر از نیمی از معامله‌گران (که بیش از 35 درصد از افراد مورد بررسی را تشکیل می‌دهند) می‌گویند که معاملات خود را کاهش خواهند داد. به علاوه، بیش از 70 درصد قصد دارند در شش ماه آینده فعالیت کریپتو خود را (به طور قابل توجهی یا اندکی) افزایش دهند.

به خاطر داشته باشید که دویچه بانک این گزارش را در ماه دسامبر انجام داد، و در حالی که ماه‌ها ممکن است مانند سال‌ها در صنعت کریپتو به نظر برسد، در این گزارش حدس زده می‌شود که «خرس‌های ارز دیجیتال بسیار کمی در این فضا فعال هستند».

Laboure به نفع ارزهای رمزنگاری شده صحبت کرده است و توضیح می دهد که اگرچه نوسان یک امر مسلم است، اما “می تواند به طلای دیجیتال قرن بیست و یکم تبدیل شود.” کارفرمای او موافق است. دویچه بانک در ماه مارس سال گذشته اعلام کرد که بیت کوین (BTC) “بیش از آن مهم است که بتوان آن را نادیده گرفت.”

مطالب مرتبط: نشت داده های Credit Suisse ده ها سال از مشتریان و فعالیت های پنهان را نشان می دهد

در نهایت، در نشانه‌ای از اینکه احتمالاً احساسات سریع پولدار شدن در حال فروکش است، این نظرسنجی همچنین نشان داد که «تنها درصد کمی از سرمایه‌گذاران معتقدند که ارز دیجیتال یک بلیط طلایی است».

با این حال، این امکان وجود دارد که معامله گران به سادگی به توکن های غیرقابل تعویض روی آورده باشند، جایی که در سال 2021 حدس و گمان و سرخوشی حاکم شد.