به گفته تحلیلگران صندوق تامینی Man Group، همبستگی فزاینده بیت کوین با شاخص سهام نزدک و صندوق قابل معامله در بورس نوآوری ARK (ETF) نشان می دهد که این ارز دیجیتال به یک دارایی ریسکی دیگر تبدیل شده است.

در گزارشی با عنوان “نماهای از طبقه – آیا کریپتو فقط یک دارایی ریسک حساس به نرخ است؟” تحلیلگران خاطرنشان کردند که افزایش تورم و چشم‌انداز نرخ‌های بهره بالاتر «ارزش نظری جریان‌های نقدی طولانی‌مدت را از بین برده است» و منجر به عملکرد ضعیف نزدک و ETF نوآوری ARK شده است.

مدیر پول گفت که اکنون بیت کوین با همبستگی 0.44 با شاخص نزدک و 0.43 با ARK ETF به آنها ملحق شده است.

Man Group گفت: این همبستگی رو به رشد ممکن است شاهدی بر تغییر ماهیت بیت کوین به عنوان یک طبقه دارایی باشد و اشاره کرد که قبل از سال 2019 دارایی دیجیتال دوره هایی از همبستگی منفی با هر دو معیار را پشت سر گذاشته است. از آن زمان، همبستگی با “فناوری پرخطر” مثبت شده است.

در این گزارش آمده است: «سفر بیت‌کوین این آینه در طول چرخه تبلیغات گارتنر: از آنجایی که یک پدیده زیرزمینی فناوری است، ارز دیجیتال پرچم‌دار اکنون راهی اصلی برای گمانه‌زنی سرمایه‌گذاران نهادی و واقعی است.

صندوق تامینی گفت: تعجب آور نیست که بیت کوین با دارایی های پرخطر مانند سهام، که ارزش آنها با جریان های نقدی دورتر مرتبط است مرتبط می شود، تعجب آور نیست و افزود که هر چه این همبستگی ها بیشتر شود، به نظر می رسد که بیت کوین بیشتر جلوه دیگری از یک جنبه مهم است. سرمایه گذاری در دهه گذشته: سرمایه بیش از حد به دنبال رشد اقتصادی بسیار کم است.

بیت کوین تا زمان انتشار حدود 37500 دلار معامله می شد.