سال 2021 به معنای واقعی کلمه سال NFT بود. فقط از دیکشنری کالینز بپرسید که این واژه را کلمه سال خود کرده است. 

طبق گزارش جدید شرکت تحلیلی بلاک چین نانسن، دارایی رمزنگاری شده سال گذشته به جریان اصلی تبدیل شد. نشانه ها را بشمارید، از افت   NFT  آدیداس گرفته تا خرید 150000 دلاری CryptoPunk توسط غول شبکه پرداخت ویزا.

امسال NFT ها به یک پیشرفت اصلی دست یافتند. گزارش نانسن می‌گوید، علی‌رغم افزایش‌های حجم، علاقه مداوم خریدارانی که برای اولین‌بار خرید می‌کنند، بازار جدیدی را در حال ساخت نشان می‌دهد. با بلوغ بازار، پروژه‌های معتبر NFT با نقدینگی بالا به کالاهای با ارزش تبدیل شدند.

معاملات NFT در 29 آگوست به اوج خود رسید و به بیش از 422 میلیون دلار فروش روزانه رسید. این حجم احتمالاً جیب 20 معامله گر برتر NFT سال را که 185 میلیون دلار اتر جمع آوری کرده اند، پوشانده است.

NFT های فراگیر، از جمله برخی از بزرگترین پروژه ها بر اساس ارزش بازار، عبارتند از CryptoPunks، Bored Ape Yacht Club، Art Blocks، Sandbox’s LANDs، Cool Cats و Vee Friends. با ورود سیاره های تازه وارد به بازار، رده های برتر برای حفظ جایگاه خود رقابت خواهند کرد.

اگرچه NFT ها به عنوان هنر دیجیتال شروع شدند، اما ظهور بازی های مبتنی بر بلاک چین به این کلاس دارایی یک باد اضافی را بخشیده است. 

در این گزارش آمده است: «بازی یک مورد استفاده قانع‌کننده برای NFT‌ها ارائه می‌کند – به بازیکنان این امکان را می‌دهد که واقعاً مالک آیتم‌های درون بازی خود شوند، از ارزش انباشته اقتصاد درون بازی لذت ببرند، و در عین حال، از طریق بازی درآمد کسب کنند». . 

برای مثال، Axie Infinity، رهبر صنعت، ۱۷.۵ میلیون دلار درآمد در یک روز در ماه اوت به دست آورد که به درآمد سالانه ۱.۳ میلیارد دلار تبدیل می‌شود. 

در سال 2022، تیم تحقیقاتی نانسن پیش‌بینی می‌کند که «روند رو به رشد سرمایه‌گذاری در ابزارهای بازی‌سازی و متاورس» وجود خواهد داشت و اضافه می‌کند که «بازارهای NFT با نوآوری‌هایی که غیرقابل پیش‌بینی هستند و سرگرم‌کننده هستند، رشد می‌کنند».