کسب و کارها در چین از زمان تصمیم سیاست این کشور مبنی بر ممنوعیت بیت کوین و سایر عملیات های مرتبط، درآمد خود را از دست داده اند. طبق آخرین گزارش ها، Huobi Global، یکی از بزرگترین صرافی های چین، حدود 30 درصد از درآمد خود را از دست داده است. در همین حال، سایر پلتفرم‌ها و ماینرها خانه‌های جدیدی در سراسر جهان پیدا کرده‌اند.

در همین حال، سرکوب توسط چین با اشاره به دستگیری‌های اخیر در مورد ارزهای دیجیتال غیرقانونی به ارزش 80 میلیون دلار، کالین وو، روزنامه‌نگار چینی ادامه دارد.

با گفتن این موضوع، همچنین مشخص شد که چین ممکن است در لغو ممنوعیتی که قبلاً حدس زده می‌شد، تجدیدنظر نکند.

با این حال، جان کاروالیو، کارآفرین بیت‌کوین، با تئوری جدید خود باز هم فضایی برای گمانه‌زنی‌ها باقی گذاشته است. او معتقد است که چین یک انگیزه پنهانی در پشت این ممنوعیت دارد که “FUD را با حذف قدرت هش ترکیب کرد.” در یک پادکست اخیر، او حدس زد:

چیزی که من فکر می کنم این است که در هر چرخه بیت کوین بخشی یا زمانی وجود دارد که چین تصمیم می گیرد اساساً قیمت را دستکاری کند تا بیت کوین بیشتری به دست آورد. و آنها می دانند که بیت کوین خود را بفروشند.

او همچنین توضیح داد که چین از وثیقه برای کوتاه کردن بیت کوین استفاده می کند تا قیمت را پایین بیاورد و بعداً دوباره در پایین انباشته شود. پس از اعلام سیاست توسط چین، قیمت کوتاه مدت بیت کوین ضعیف شده بود.

قابل توجه است که کاروالیو به صراحت گفته است که نظریه او مفروضاتی را مطرح کرده است که ممکن است صریح نباشد. اما، او اظهار داشت که “از باور احمق بودن چین خودداری می کند”. با در نظر گرفتن، ایالات متحده در حال حاضر مقصد شماره یک ماینینگ است که بیش از 35 درصد به قدرت هش جهانی کمک می کند.

در این زمینه، کاروالیو یادآور شد که،

چین همچنین در تولید تراشه های ASIC برای ماینرها، نه فقط استخراج مستقیم، مسلط است.

پس انتظار بعدی چیست؟

بنابراین، نظریه او حول تصمیم چین برای ممنوعیت بیت کوین با ایجاد «تقاضا برای بازار پس از فروش» بود. او اضافه کرد که از آنجایی که ماینرها ارزش تراشه ها را “بالا” کرده اند،

نظریه من این است که تنها کاری که آنها انجام دادند این بود که بخش کوچکی از معدنچیان خود را فروختند.

با این حال، وی افزود که هیچ معیار واقعی برای دانستن اینکه چه مقدار از عملیات معدنی به ایالات متحده فروخته شده وجود ندارد. اما کاروالیو متقاعد شده بود که چین در واقع بیت کوین را با قیمت 30 هزار دلار می خرد.

مفسر بیت‌کوین همچنین پیش‌بینی می‌کند که چین ممنوعیت فعالیت‌های ماینینگ را لغو خواهد کرد که منجر به دستاوردهای سهموی در صنعت خواهد شد.

و بنابراین آنها فقط سعی می کنند راه هایی برای دستکاری قیمت پیدا کنند تا بتوانند بیت کوین بیشتری به دست آورند. 

خلاصه خبر:

جان کاروالیو، کارآفرین بیت‌کوین، با تئوری جدید خود باز هم فضایی برای گمانه‌زنی‌ها باقی گذاشته است. او معتقد است که چین یک انگیزه پنهانی در پشت این ممنوعیت دارد

او حدس زد:چیزی که من فکر می کنم این است که در هر چرخه بیت کوین بخشی یا زمانی وجود دارد که چین تصمیم می گیرد اساساً قیمت را دستکاری کند تا بیت کوین بیشتری به دست آورد. و آنها می دانند که بیت کوین خود را بفروشند. او همچنین توضیح داد که چین از وثیقه برای کوتاه کردن بیت کوین استفاده می کند تا قیمت را پایین بیاورد و بعداً دوباره در پایین انباشته شود. پس از اعلام سیاست توسط چین، قیمت کوتاه مدت بیت کوین ضعیف شده بود.

کاروالیو یادآور شد که،چین همچنین در تولید تراشه های ASIC برای ماینرها، نه فقط استخراج مستقیم، مسلط است.