پروژه اعتماد یک کنسرسیوم بین المللی از سازمان های خبری است که استانداردهای شفافیت را ایجاد می کند.

بیت کوین (BTC) پس از سقوط به سطح حمایت بلندمدت، در 24 ژانویه به میزان قابل توجهی بازگشت. شاخص‌های فنی اکنون نشانه‌هایی را نشان می‌دهند که ممکن است اصلاح آن را تکمیل کرده باشد.

بیت کوین از زمانی که در 10 نوامبر 2021 به بالاترین حد خود رسید، سقوط کرده است. این حرکت نزولی در نهایت باعث سقوط به زیر ناحیه حمایت افقی 40,800 دلاری شد که اکنون انتظار می‌رود به عنوان مقاومت عمل کند.

این کاهش تا 25 ژانویه ادامه داشت، زمانی که بیت کوین به پایین ترین سطح محلی 32917 دلار رسید. بلافاصله پس از آن (نماد سبز) برگشت و یک شمعدان صعودی با یک فتیله پایین بسیار طولانی ایجاد کرد. این نشانه فشار خرید تلقی می شود.

علاوه بر این، جهش یک کانال موازی صعودی را تأیید کرد که از آوریل 2021 برقرار است

.

روزانه بیت کوین

نمودار بیت کوین توسط TradingView

حرکت کوتاه مدت

نمودار دو ساعته نشان می دهد که حرکت صعودی اخیر با واگرایی های صعودی در RSI و MACD انجام شده است. این تحولی است که اغلب منجر به معکوس شدن روند صعودی می شود.

پس از جهش، بیت کوین توانست قبل از کاهش دوباره به بالاترین سطح 37550 دلار برسد.

در حال حاضر، درست بالاتر از سطح پشتیبانی اصلاحی فیب 0.382 در 35800 دلار معامله می شود. نزدیکترین سطوح پشتیبانی بعدی در 35260 دلار و 34700 دلار است. این اهداف به ترتیب سطوح پشتیبانی اصلاحی فیب 0.5 و 0.618 هستند.

انتظار می‌رود یکی از این سطوح به بیت‌کوین کمک کند تا روند صعودی خود را افزایش دهد.

بیت کوین کوتاه مدت

نمودار بیت کوین توسط TradingView

شمارش موج بیت کوین

شمارش موج نشان می دهد که BTC یک ساختار اصلاحی A-B-C را تکمیل کرده است که از آوریل 2021 در حال توسعه است. اگر درست باشد، جهش دیروز انتهای نهایی بوده و به امواج A:C نسبت 1:1 می دهد. تعداد امواج فرعی به رنگ سیاه نشان داده شده است

نمودار بیت کوین توسط TradingView

نگاهی دقیق تر به موج فرعی پنج، پنج موج دیگر تکمیل شده (قرمز) را نشان می دهد که بیشتر از این سناریو پشتیبانی می کند.

در حالی که یک شمارش متناوب نشان می‌دهد که ممکن است در نهایت یک افت جزئی دیگر به دنبال داشته باشد، اما همچنان برای آزمایش مقاومت‌های بالاتر، بازگشتی را پیش‌بینی می‌کند.

شمارش کوتاه مدت