در مصاحبه اخیر با مجله تایم، مدیر ارشد اجرایی Ark Invest، Cathie Wood، حمایت خود را از آرمان های بیت کوین Bukele ابراز کرد و مخالفان خود را به دلیل ادعاهای آنها مورد انتقاد قرار داد، که به گفته او، مصداق بارز از دست دادن جنگل برای درختان است.

در حالی که اکثر مخالفان بر روی قیمت دارایی متمرکز هستند، Cathie نشان داد که بیت کوین بسیار بیشتر از این است. این در مورد دسترسی میلیون ها نفر به خدمات مالی و بستری برای نوآوری است. و به گفته او، فشار بیت کوین تا حدی به این هدف دست یافته است.

او گفت: رئیس جمهور در السالوادور 30 ​​دلار بیت کوین به هر بزرگسال واجد شرایط می دهد.

Cathie همچنین معتقد است که ادغام فناوری تلفن همراه با بلاک چین زندگی میلیاردها نفر را بهبود می بخشد ، زیرا فناوری تلفن همراه جمعیت عظیمی در جهان را قادر به دسترسی به خدمات مالی کرده است.

او افزود: «بنابراین  هر چه بیشتر بتوانیم سرمایه را به نوآوری اختصاص دهیم، می‌توانیم زندگی مردم را در سراسر جهان بهتر کنیم.»

السالوادور اولین کشور در جهان بود که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در سپتامبر 2021 پذیرفت و تحسین و انتقاد تند را به همان اندازه از سوی بخش هایی که معتقد بودند این قمار بسیار خطرناک است، برانگیخت. کیف پول Bukele’s Chivo نیز با موجی از انتقادات از سوی اهالی سالوادور مختلف مواجه شده است که اکنون ادعا می کنند از آن برای استخراج بیت کوین های خود استفاده می شود.

با کاهش قیمت ارز دیجیتال در حدود دو ماه و نیم گذشته، شرط السالوادور روی بیت کوین نیز شکست خورده است و زیان ذخیره بیت کوین آن بیش از 10 میلیون دلار گزارش شده است. نگهبانی سکه‌ها نیز با انتقادات مختلفی از بوکل به دلیل خرید بیت کوین برای کشور با استفاده از تلفن خود مورد سوال قرار گرفته است.

به هر حال، Bukele به دفاع از جایگاه بیت کوین خود با لیستی از پروژه ها ادامه داده است. و او تنها نیست. مردم سالوادور در دیاسپورا در هفته گذشته تظاهراتی را در ایالت های مختلف ایالات متحده برگزار کرده و حمایت خود را از دولت او اعلام کرده اند.

با این حال، تاریخ بیت کوین با 51,056 دلار، که نشان دهنده میانگین قیمت خرید برای خرید بیت کوین السالوادور است، می تواند به کاهش ضررهای فعلی آن کمک کند یا بهتر از آن، زمانی که افزایش قیمت ها بیشتر شد، آن را به سود بازگرداند. راه‌اندازی اخیر اوراق قرضه بیت‌کوین توسط این کشور نیز ممکن است بیش از حد مجاز باشد، و درآمد کافی برای به دست آوردن موقعیت طولانی بیت‌کوین را به دست آورد.