بیت کوین (BTC) در 17 مارس 40,000 دلار پس از افزایش نرخ بهره کلیدی پیش بینی شده از سوی فدرال رزرو که پاسخی قوی داشت، حفظ کرد.

فدرال رزرو در اظهارنظرهای مربوط به تورم به جنگ اوکراین اشاره می کند

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که بیت‌کوین/دلار آمریکا به بالاترین سطح محلی 41500 دلار پس از اعلام فدرال رزرو برای افزایش 25 واحدی به 0.5 درصد نشان می‌دهد که این اولین حرکت از سال 2018 است.

کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) تقریباً به اتفاق آرا به افزایش رای داد و در بیانیه ای درباره تداوم “فشار صعودی بر تورم” به ویژه به دلیل جنگ در اوکراین هشدار داد.

در این بیانیه آمده است: «تهاجم روسیه به اوکراین باعث ایجاد مشکلات انسانی و اقتصادی عظیمی شده است.

پیامدهای آن برای اقتصاد ایالات متحده بسیار نامشخص است، اما در کوتاه مدت تهاجم و رویدادهای مرتبط با آن احتمالاً فشار صعودی بیشتری بر تورم ایجاد می کند و بر فعالیت های اقتصادی تأثیر می گذارد.

FOMC ادامه داد که در آینده، افزایش های بیشتری وجود خواهد داشت و فدرال رزرو شروع به کاهش دارایی های خود در تلاش برای کاهش ترازنامه بالا خواهد کرد.

این بیانیه در مورد تغییرات احتمالی در آینده در سیاست افزود: ارزیابی‌های کمیته طیف گسترده‌ای از اطلاعات، از جمله مطالعه در مورد سلامت عمومی، شرایط بازار کار، فشارهای تورمی و انتظارات تورمی، و تحولات مالی و بین‌المللی را در نظر می‌گیرد.

بیت کوین پس از واکنش صعودی اولیه خود، یک شبه باالتر تثبیت شد و همچنان در زمان نگارش این مقاله به 41000 دلار رسید.

برای مایکل ون د پوپ، یکی از همکاران کوین تلگراف، منطقه زیر 40000 دلار در حال حاضر ضروری بود تا برای حمایت از آن استفاده شود.

او در آن روز به دنبال کنندگان توییتر گفت: «واکنش خوب بازارهای اینجا، که در آن 39.6 هزار دلار شکسته شد.

سوال بعدی این خواهد بود که آیا می‌توانیم به بالای 42 هزار دلار برسیم. این امر دروازه‌ها را به سوی سد 46 هزار دلاری باز می‌کند. حفظ آن بسیار مهم است؛ منطقه 39.6 هزار دلاری برای بیت‌کوین.»

این سطوح قبلاً به‌عنوان پله‌های نردبانی که محدوده معاملاتی بیت‌کوین در سال 2022 بین 33000 تا 46000 دلار را در بر می‌گرفت به خوبی تثبیت شده بود، با این که تحلیلگر این هفته استدلال کرد که تنها حرکت خارج از مرز بالا یا پایین قابل توجه است.

بازارهای آسیایی به دلیل تعهدات چین به رشد خود ادامه می دهند

در بازارهای سنتی، خوش‌بینی نیز باقی ماند و چین با وعده‌های تغییر سیاست‌های مطلوب، به بازگشت سهام آسیایی دامن زد.

مرتبط: رئیس جمهور اوکراین قانون ایجاد چارچوب نظارتی برای ارزهای دیجیتال را امضا کرد

هولگر زشاپیتز، مفسر، خلاصه کرد: «شاخص فناوری هانگ سانگ 7.8 درصد جهش کرد تا بهبودی را پس از تسلیم پکن به mkts ادامه دهد.

“پیش از این، چین اهمیتی نمی‌داد که سرمایه‌گذاران غربی نمی‌توانند در آنجا سرمایه‌گذاری کنند. اما به سرمایه نیاز دارد و نیازی به فروپاشی ندارد. بنابراین، در روز چهارشنبه اعلام شد که چین دوستدار mkt است.”

طلا نیز امیدوار کننده به نظر می رسید و برخی از کاهش های خود را از بالاترین سطح بالای 2000 دلار معکوس کرد.