همه نگاه ها به جنگ در اوکراین، از جمله معامله گران ارزهای دیجیتال، و البته به دلایل واضح است. نوسانات کریپتو در هفته گذشته مورد انتظار بوده است، در حالی که بسیاری در تلاش هستند تا چگونگی سازگاری با وضعیت ژئوپلیتیکی را بیابند. می توان حدس زد که بخشی از فشار خرید از روسیه، اوکراین و سایر بخش های اروپای شرقی وارد می شود، زیرا مردم در تلاش برای پس انداز پول خود هستند.

به این ترتیب، مبادلات عمده غربی، مانند Kraken و Binance، هنوز به مشتریان روسی باز هستند، با این حال، مبادلات به طور مداوم بر لیست تحریم ها نگاه می کنند. با توجه به اطلاعات از Santiment، جمعیت بازرگانی به طور قابل توجهی توجه خود را به وضعیت روسیه و اوکراین در هفته گذشته جلب کرده است، در حالی که تمرکز بر فدرال رزرو ایالات متحده و نرخ تورم بالا هنوز هم به خواب رفته است.

آدرس‌های فعال روزانه در حال افزایش هستند

در همان زمان، تعداد آدرس‌های فعال روزانه بیت کوین دوباره در حال افزایش است. آدرس‌های فعال روزانه اغلب می‌توانند به عنوان یک شاخص پیشرو برای اقدام قیمت اضافه شوند. از آنجایی که بیت کوین اخیراً به بالای 43 هزار دلار رسیده است، تعداد آدرس‌های فعال روزانه به بالای 1 میلیون رسیده است.

در حالی که بیت کوین بین 43000 تا 45000 دلار در نوسان است و معامله گران منتظر نوسان بزرگ بعدی هستند، نهنگ ها به طور فزاینده ای در انجام معاملات گسترده فعال می شوند. در سه روز گذشته، 13400 تراکنش بیت کوین به ارزش بیش از یک میلیون دلار انجام شده است.

به گفته تحلیلگران IntoTheBlock، علاقه خرده فروشی به بیت کوین در حال بازگشت به بازار است. تعداد معامله‌گرانی که به‌عنوان آدرس‌هایی تعریف می‌شوند که بیت‌کوین را برای بیش از 30 روز نگه می‌دارند، به‌سرعت در ارتباط با افزایش قیمت بیت‌کوین در حال افزایش هستند. این معامله گران تمایل دارند از عمل قیمت پیروی کنند و موجودی خود را 4.2 درصد افزایش داده اند.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین (BTC) پس از یک رالی قوی در چند روز گذشته در حدود 43600 دلار معامله می شود. بیت کوین در طول هفته 16.3 درصد افزایش یافته است و از معاملات کمتر از 35000 دلار در هفته گذشته بهبود یافته است. با این حال، بیت کوین هنوز 36.9 درصد از قیمت بی سابقه 69044 دلار در 10 نوامبر کاهش یافته است.

LUNA بقیه بازار را خرد می کند

اتریوم نیز مانند اکثر بازارهای ارزهای دیجیتال در سبز است. اتر ( ETH ) در زمان انتشار با قیمت 2920 دلار معامله می شود، اما دیروز توانست از مرز 3000 دلار عبور کند. اتر 12.7 درصد در هفته پس از رسیدن به 2349 دلار در 24 فوریه به پایین ترین سطح محلی خود رسید. با نگاهی به بالاترین قیمت 4878 دلاری در 10 نوامبر سال گذشته، اتر همچنان 40 درصد کاهش یافته است.

تفاوت بزرگ بین دو ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار، در یک سال کوچک‌نمایی می‌شود. در حالی که بیت کوین 10.2 درصد کاهش یافته است، اتر 95.3 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

با این حال، علامت تعجب برجسته هفته گذشته در بازار ارزهای دیجیتال، توکن LUNA Terra است. LUNA در هفته 55.1 درصد، 30 روز گذشته 77.9 درصد و نسبت به سال 1323 درصد افزایش داشته است. با ارزش کل بازار بیش از 34 میلیارد دلار، LUNA اکنون از Cardano ( ADA ) و Solana ( SOL ) عبور کرده است و اکنون از نظر ارزش بازار در رتبه هفتم قرار دارد.