بیت کوین بیش از هر سازمان دیگری به مردم اوکراین کمک می کند تا آنها را از مشکلات ناشی از درگیری های مسلحانه در کشورشان نجات دهد.

از 24 فوریه 2022، اوکراینی ها با صدای بمب هایی که بالای سرشان می گذرد و در نزدیکی خانه هایشان منفجر می شود، از خواب بیدار شده اند. این تجاوزات شوروی سابق به کشور همسایه بی مورد و نفرت انگیز است و جان میلیون ها غیرنظامی را به خطر می اندازد.

بر خلاف چین، اوکراینی‌ها می‌توانند بدون هیچ نگرانی از بیت کوین در کشور خود استفاده کنند، پس از اینکه مجلس تعریف کرد که هر کسی می‌تواند بدون محدودیت از آن استفاده کند.

بسیاری از مردم را دیدیم که با قربانیان جنگ همبستگی کردند و از هر جهت به مردم کمک کردند. از آنجایی که دولت اوکراین نسبت به رویارویی بی‌تفاوت است، BTC به دولت و کسانی که از تجاوزات تحریک شده توسط افراد پوتین می‌مانند یا فرار می‌کنند، کمک می‌کند.

برای افرادی که دارای نیت خوب هستند، بیت کوین ابزاری عالی برای دریافت کمک های مالی از سراسر جهان به نظر می رسد.

بسیاری از سیاستمداران معتقدند اوکراین روسیه می تواند بزرگترین درگیری از زمان جنگ جهانی دوم باشد زیرا پوتین در خشم خود شبیه برادر بزرگ جورج اورول در داستان 1984 است. او نیروهای مسلح را برای هجوم به کشور همسایه و حتی پاره کردن قوانین کنوانسیون ژنو در مورد بازی جوانمردانه، به معاهدات بین‌المللی فرستاد.

به گفته سرویس نظامی اوکراین، تنها در هفته اول 2000 غیرنظامی کشته شدند. خودروهای زرهی در حال عبور از خودروهایی با غیرنظامیان، تمام خانواده‌های کشته شده توسط خمپاره، خانه‌های ویران‌شده توسط جت‌های جنگنده نظامی، و از همه شوکه‌کننده‌تر، بمباران بیمارستان‌های کودکان ثبت شده است. به اصطلاح کریدورهای بشردوستانه، باز کردن مسیرهایی که دو ارتش برای تخلیه غیرنظامیان روبروی یکدیگر قرار می گیرند و تدارکات لازم برای مناطق آسیب دیده حتی کار نمی کند.

این اساسی ترین حق فرد، یعنی حق زندگی او را ریشه کن می کند، زیرا مردم نمی دانند که آیا خروج از خانه و تخلیه از منطقه جنگی امن تر است یا بهتر است در خانه بمانند، در آستانه داشتن خانه های آنها توسط پیاده نظام روسیه ویران شد.

سازمان‌های بزرگی مانند ناتو و سازمان ملل نمی‌توانند با این افراد تماس بگیرند تا کمترین حمایت را از آنها ارائه کنند. ناتو چشم خود را می بندد، زیرا تنها اعمال تحریم ها علیه روسیه خنده دار است.

با نگاهی به واقعیت، به راحتی می توان حدس زد که بسیاری از مردم در شرایطی هستند که کمک به روش های متعارف تقریباً غیرممکن است. علاوه بر این، سیستم بانکی کشور نیز در رکود است. با وجود اینکه دولت اوکراین قادر به پرداخت بدهی ملی خود است، مشکلات اصلی در زندگی روزمره ساکنان است.

بسیاری از بانک ها کار نمی کنند. سیستم پرداخت الکترونیکی برای میلیون‌ها اوکراینی از کار افتاده است، و تعطیلی بانک [پول کاغذی] کمیاب شده است، که بار دیگر شکنندگی سیستم ذخیره کسری را نشان می‌دهد. با همه این مشکلات همه چیز پیچیده تر می شود. ارتش کشور متجاوز نمی تواند از حمایت مالی برخوردار شود. افرادی که در شهرهای آلوده به دام افتاده اند نمی توانند بیرون بروند، حتی غذا نخرند، زیرا هیچ راهی برای انجام یک معامله ساده وجود ندارد.

بسیاری از مکان ها بدون اینترنت بودند، اما خوشبختانه، به لطف Starlink ایلان ماسک، این امر دور زده شد.

بیت کوین تنها ابزاری است که می تواند جان مردم را در این دوران جنگ نجات دهد.

اگر مردم از بیت کوین استفاده کنند، بسیاری از مشکلات را می توان برطرف کرد، زیرا تراکنش های روزانه معمولاً می توانند به روشی ساده، سریع و ایمن انجام شوند. علاوه بر این، افرادی که موفق به پناه بردن به کشورهای دیگر شده اند، می توانند با کپی کردن دانه های کیف پول بیت کوین خود، ثروت خود را با خود ببرند. اگر لاله فرزان توانست از افغانستان خارج شود و با دانه هایی که روی یک تکه کاغذ کوچک برداشته بود به عنوان پناهنده به آلمان برسد، اوکراینی ها هم می توانستند.

ناشناسی که ارز می تواند ارائه دهد نیز در جنگ ضروری است. هر کسی که بخواهد به ارتش اوکراین یا افراد نیازمند کمک کند، می تواند بدون اینکه کسی بداند این کار را انجام دهد. روس‌هایی که مخالف درگیری هستند می‌توانند به طرف مقابل کمک کنند بدون اینکه نگران این باشند که آیا دولت در مورد آن می‌داند یا نه.

هر روز تعداد بیشتری از اوکراینی ها از بیت کوین برای انجام تراکنش ها و پرداخت های خود استفاده می کنند. این امر ناشی از این واقعیت بود که در کشور قانونی شد و هر گونه مانع بوروکراسی را از بین برد.

این همه اوکراینی ها را متحد کرده است، خواه آنها کارگر باشند، نظامی، تجار، کارمندان دولت، یا گروه های مختلف اجتماعی-اقتصادی. این را می توان با تلاش برای کمک به هر سازمان غیر دولتی متمرکز بر کمک به اوکراین تأیید کرد، که مطمئناً کمک های بیت کوین را می پذیرد.

بیت کوین بهترین گزینه برای اوکراینی ها است زیرا به دلیل مشکل کار نکردن سیستم بانکی، ارزهای دیجیتال می توانند تنها راه خرید مواد غذایی در پایتخت این کشور، کیف باشند. ناگفته نماند که ارزهای دیجیتال بسیار قابل اعتمادتر و قابل استفاده تر هستند، زیرا می توانند توسط هر کسی در جهان اهدا شوند، نه فقط کسانی که دارای ارز دولتی هستند.

بیت کوین اوکراینی ها را نجات می دهد: این جنگ یک بحران بزرگ برای اوکراین است. برای اینکه ایده ای به شما بدهم، اگر مشکلی در مورد رآکتور هسته ای موجود در اوکراین، بزرگترین رآکتور در اروپا، وجود داشته باشد، فاجعه ممکن است ده برابر بیشتر از آنچه در چرنوبیل رخ داد، باشد.

درگیری اوکراین نشان می‌دهد که عملیات‌هایی که افراد صلح‌جو، بشریت و تمدن جهانی را به خطر می‌اندازند، متمرکز هستند. با این حال، هماهنگی های داوطلبانه، مستقل، غیرمتمرکز، و توزیع شده موفق به حل چنین تهدیداتی می شوند.

اوکراینی ها بیت کوین را قانونی کرده اند و به دلیل غیرمتمرکز بودن و توزیع آن در طبیعت، برای نجات افراد زیادی در این دوره از جنگ استفاده می شود. بیت کوین مترادف با زندگی، آزادی و رستگاری افراد در چالش برانگیزترین لحظات زندگی است.

به گفته الکس بورنیاکوف، معاون وزیر اوکراین در وزارت دگرگونی دیجیتال و سخنگوی دفاکتو ارزهای دیجیتال، طبق گفته‌های Coindesk، اوکراین در مجموع نزدیک به 100 میلیون دلار کمک‌های ارز دیجیتال دریافت کرده است.

بورنیاکوف در یک جلسه توجیهی آنلاین اضطراری با عنوان «مقاومت دیجیتال: چگونه اوکراین از فناوری برای مبارزه برای آزادی استفاده می‌کند» گفت که بیش از 60 میلیون دلار از 100 میلیون دلار در صندوق مرکزی Kuna، صرافی ارزهای دیجیتال اوکراین، دریافت شده است. بورنیاکوف اشاره کرد که بقیه پول به چندین صندوق کوچکتر دیگر ارسال شده است.

گزارش شده است که وجوه ارسال شده به اوکراین برای تجهیزات غیر کشنده از جمله سوخت، غذا و جلیقه های ضد گلوله برای سربازان هزینه می شود. همچنین، مینت گزارش می دهد که اوکراین 15 میلیون دلار رمزارز برای تجهیزات نظامی هزینه کرده است.