تا زمان انتشار، بیت کوین با حرکتی جانبی در نمودار روزانه با 58137 دلار معامله می شود.

بیت کوین بلافاصله پس از رسیدن به بالاترین قیمت خود در 69000 دلار، روند نزولی خود را آغاز کرد. کریپتوی معیار پس از نبرد بی‌امان بین گاوها و خرس‌ها، پشتیبانی خود را با قیمت 60000 دلار از دست داد و با یافتن حمایت 55600 دلاری، یک مرحله دیگر کاهش یافت.

همانطور که بسیاری از کارشناسان ادعا کردند، بازار بیش از حد اهرمی بود و برای یک آبشار انحلال باز بود، همانطور که در ماه مه و جولای امسال اتفاق افتاد. از آن زمان، قیمت بیت کوین حدود 17.26 درصد از ATH آن کاهش یافته است.

به نوبه خود، احساسات عمومی در بازار کاهش یافته است، اما همچنان نسبتاً خوش بینانه باقی مانده است. نرخ های تامین مالی در پلتفرم مبادلات ارزهای دیجیتال خنثی شد و نشان می دهد که معامله گران کوتاه مدت تا حدودی متزلزل شده اند.

بر اساس داده های مدیریت UTXO، بیت کوین به طور متوسط 27، 24 درصد و 54 درصد تصحیح را نسبت به بالاترین حد خود تجربه کرده است. این معیار، همراه با نرخ‌های تامین مالی خنثی، نشان می‌دهد که بیت کوین می‌تواند شاهد اقدامات نزولی بیشتری در قیمت باشد.

یان ووستنفلد، تحلیلگر On-Chain، در مورد بیت کوین و وضعیت فعلی بازار چنین گفت:

تا اینجای کار، کاهش قیمت #بیت کوین نسبتاً کم بوده است. #بیت کوین و کریپتو توییتر هنوز نسبتا آرام هستند. اگر فقط از آن استفاده کنید، قیمت ممکن است برای چند حرکت نزولی دیگر پیش از رسیدن به سطوحی از ناامیدی که آخرین دست‌های ضعیف را تکان می‌دهد، حرکت کند.

بیت کوین (BTC) در بازار صعودی چند ساله

در بلندمدت، به نظر می‌رسد اجماع عمومی این است که بیت‌کوین همچنان در یک مسیر صعودی حرکت می‌کند. از پایین ترین سطح 3000 دلار در سال 2021 به ATH نزدیک به 70000 دلار، این ارز دیجیتال معیار اصول خود را حفظ کرده و از چشم انداز اقتصادی کلان مطلوب برای دارایی های ریسک سود می برد.

به نظر می‌رسد نگرانی‌های مربوط به تورم، افراد بیشتری را به سمت ارزهای دیجیتال سوق می‌دهد تا در برابر افزایش آن و مکانیزمی برای تولید بازدهی با کاهش اعتماد به موسسات مالی، به سمت ارزهای دیجیتال بروند.

در همان زمان، دلار آمریکا در 2 هفته گذشته به دلیل افزایش ریسک کلان تقویت شده است، یک رالی طولانی مدت می تواند صعود بیت کوین به قلمرو ناشناخته را دشوارتر کند.

به نظر می رسد ارز دیجیتال معیار در سه ماهه چهارم امسال برای سودهای بیشتر آماده باشد، اما بازار می تواند قربانی خون دیگری شود. مایک مک گلون، استراتژیست ارشد کالای بلومبرگ، معتقد است که 50000 دلار به عنوان حمایت از BTC عمل می کند در حالی که 100000 دلار به عنوان مقاومت به عنوان یک سال دیگر برای افزایش ارزش ارز دیجیتال تثبیت می شود.