به نظر می رسد که بیت کوین با خشک شدن خریداران، دستاوردهای اخیر خود را کاهش می دهد. عدم علاقه به بازارهای نقدی می تواند منجر به اصلاح عمیق تر شود.

بیت کوین به زیر سطح حمایت حیاتی سقوط می کند

بیت کوین در تلاش برای یافتن حمایت است در حالی که نهنگ ها در حاشیه هستند.

کریپتوکارنسی شماره یک به زیر سطح حمایت روانی 40000 دلاری خود رسیده و در زمان انتشار به پایین ترین سطح خود یعنی 38000 دلار رسیده است. به نظر می رسد روند نزولی ناشی از معامله گران دارای اهرم بیش از حد در بازارهای آتی باشد. در همین حال، به نظر می‌رسد نهنگ‌ها در بازارهای نقدی منتظر کاهش دارایی قبل از جمع‌آوری توکن‌های بیشتر هستند.

تقریباً 67.6 درصد از کل حساب‌های بایننس فیوچرز در زمان انتشار با بیت کوین خالص هستند. داده ها نشان می دهد که معامله گران در مورد عملکرد قیمت آتی بیش از حد مطمئن هستند زیرا نسبت طولانی / کوتاه BTC/USDT به بالاترین سطح ماهانه یعنی نسبت 2.08 رسیده است.

خوش بینی در میان معامله گران اغلب می تواند شرایط را برای یک فشار طولانی مدت، که به نظر می رسد در حال حاضر در حال وقوع است، ایجاد کند. عدم ورود مجدد نهنگ ها به بازار شانس فشردن را بیشتر می کند.

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌های موجود در شبکه بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ بیت‌کوین در طول ماه گذشته ثابت مانده است. به نظر می‌رسد این فعالان ثروتمند بازار علاقه‌ای به خرید بیت‌کوین در سطوح قیمت فعلی ندارند، احتمالاً به این دلیل که پایین‌ترین قیمت را پیش‌بینی می‌کنند.

عدم علاقه به بازارهای نقدی را می‌توان در تعداد آدرس‌های روزانه جدید پیوستن به شبکه نیز مشاهده کرد. علیرغم بازگشت 40 درصدی قیمت بیت کوین در سه هفته گذشته، این شبکه رشد قابل توجهی را تجربه نمی کند. داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌های روزانه جدید به طور متوسط ​​400000 در هفته ثابت است.

با توجه به همبستگی زیاد بین رشد شبکه و قیمت بیت کوین، منطقی است که منتظر افزایش در این معیار زنجیره ای باشیم که از ادامه روند صعودی پشتیبانی می کند.

تا زمانی که این اتفاق نیفتد، بیت کوین می تواند میانگین متحرک 200 روزه را در نمودار سه روزه 37000 دلار آزمایش کند یا ممکن است خط روند راه اندازی تام دیمارک را در 33500 دلار آزمایش کند. ناتوانی در حفظ بالاتر از این منطقه حمایتی حیاتی می‌تواند موجی از نقدینگی‌ها را در بازار آتی ایجاد کند و قیمت‌ها را بیشتر پایین بیاورد.