پس از بهبود جهانی بازار، بیت کوین و دارایی های دیجیتال متعدد به اولین نقاط مقاومت جدی رسیده اند زیرا میانگین های متحرک میان مدت به عنوان نقطه تعیین کننده روند عمل می کنند.

در زمان انتشار، بیت کوین مستقیماً در خط مقاومت فوق الذکر معامله می شود. طلای دیجیتال به میانگین متحرک نمایی 50 روزه رسیده است که به عنوان مانعی بین معاملات دارایی در روند نزولی و صعودی عمل می کند. هر زمان که دارایی ها بر نقطه مقاومت غلبه کنند، تمایل دارند راه خود را به سمت بالا ادامه دهند.

نمودار بیت کوین

طبق نمودار دارایی، آخرین باری که بیت کوین پشتیبانی فوق الذکر را آزمایش کرده است در ابتدای دسامبر 2021 بوده است. آخرین آزمایش موفقیت آمیز نبود و منجر به کاهش ارزش ارز دیجیتال به زیر 50000 دلار شد.

 

صلیب های “مرگ” و “طلایی”.

 

پیش از این، این اندیکاتور یکی از قوی‌ترین سیگنال‌های موجود در بازار را به ما می‌داد – تلاقی میانگین‌های متحرک 200 و 50 روزه که معمولاً تغییر روند بلندمدت را نشان می‌دهند.

جدیدترین “تلاقی مرگ”  در بازار در 10 ژانویه رخ داد و منجر به سقوط بیت کوین به پایین ترین سطح داخلی 32950 دلار شد. انتظار می‌رود در صورتی که بیت‌کوین بازگردد و به منطقه بالای 50000 دلار برسد، این اندیکاتور معکوس خواهد شد.

آخرین آزمایش میانگین متحرک 50 روزه در شرایط روند نزولی در ژوئیه 2021 انجام شد و کاتالیزوری برای بیت کوین شد که به بالاترین قیمت داخلی 52000 دلار رسید. از سوی دیگر، آخرین “صلیب طلایی” در ماه اوت در نزدیکی قله محلی برگزار شد.

در زمان انتشار، بیت کوین با قیمت 42783 دلار معامله می شود، اما به دلیل عدم وجود حجم خرید قوی در بازار، نتوانسته مقاومت را بشکند. بر اساس داده های تاریخی، هر شکست مقاومتی با افزایش نوسانات همراه بود.