بزرگترین ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار در زمان انتشار با قیمت 38009 دلار تغییر کرد. بیت کوین پس از باز شدن در قیمت کمتر از 37000 دلار، در بیشتر ساعات روز سه شنبه ثابت ماند.

بایدن برای اولین بار در طی یک کنفرانس مطبوعاتی در روز سه شنبه گفت که او اقدام اخیر روسیه به دو منطقه جدایی طلب اوکراین را “تهاجم” می داند. بلومبرگ گزارش داد، او تحریم‌هایی را علیه روسیه اعلام کرد که عملاً «تامین مالی غرب را قطع می‌کند».

اظهارات بایدن در روز سه‌شنبه یک روز پس از اعلام تحریم‌های کوچک‌تر علیه روسیه پس از اینکه کرملین اعلام کرد در حال انتقال نیروهای «حافظ صلح» به دونتسک و لوهانسک است که روسیه سال‌ها قبل از تشدید تنش‌های کنونی آن را متعلق به خود می‌دانست، اعلام شد.

به گزارش بلومبرگ، بایدن همچنین گفت که ایالات متحده تدارکات و نیروهای بیشتری را در اختیار کشورهای منطقه بالتیک و لهستان قرار خواهد داد.

سرمایه‌گذاران بیت‌کوین تنش‌های فزاینده بر سر اوکراین را زیر نظر دارند، زیرا طبق گزارش‌ها، روسیه به تهاجم تمام‌مقیاس فکر می‌کند، هرچند تحلیل‌گران بر سر پیامدهای بلندمدت و کوتاه‌مدت اختلاف نظر دارند.

هفته گذشته، بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار برای اولین بار از 21 ژانویه به زیر 40000 دلار سقوط کرد و باعث شد تا معامله گران به این فکر کنند که چگونه حضور نظامی رو به رشد روسیه در اوکراین بازار کریپتو را متزلزل خواهد کرد.

جیسون دین، تحلیلگر کوانتوم اکونومیکس، می گوید: «برای افرادی مثل من که تمرکز زیادی در درازمدت دارند و بی سر و صدا به صورت روزانه بیت کوین انباشته می کنند، این دارایی است که بیشترین امنیت و ارزش را در کل تامین می کند. “برای معامله گران و سفته بازان، این یک معادله تجاری ساده است که برای تولید فیات طراحی شده است. برای آنها، این یک تجارت ریسک پذیر هیجان انگیز و فرار است. سوال این است که روایت چه کسی قوی تر خواهد بود؟”

تا کنون، بیت کوین محافظ تورمی نبوده است که بسیاری انتظار داشتند.

الکس کوپتسیکویچ، تحلیلگر ارشد مالی در FxPro، گفت: بیت کوین به آزمایش مجدد سطح دور متوسط ​​35000 دلار نزدیک می شود، در حالی که خریداران در پایان ماه گذشته فعال تر شدند. با توجه به تغییر شرایط اقتصاد کلان، آیا ارز دیجیتال در همین سطوح به همان اندازه جالب خواهد ماند؟

او همچنان معتقد است که با فروکش کردن تنش‌های فراگیر در اروپا، رشد طولانی مدت بیت کوین قوی‌تر است.

دان کافمن، تحلیلگر در TheoTrade، هفته گذشته به تلویزیون کوین دسک گفت که چشم انداز تحریم های گسترده علیه روسیه می تواند یک روند صعودی بالقوه برای بیت کوین باشد، زیرا روسیه به بازار کریپتو نگاه می کند تا مجازات بالقوه جهانی را برای اقدامات اوکراین خود دنبال کند.

ادوارد مویا، تحلیلگر Oanda می‌گوید: «بیت‌کوین می‌تواند آخرین سقوط بزرگ را داشته باشد، قبل از اینکه سرمایه‌گذاران بلندمدت اعتماد بیشتری داشته باشند.