اقدام قیمت بیت کوین در نیمه پایینی محدوده کلان خود باقی می ماند مگر اینکه دو میانگین متحرک کلیدی بتوانند به سمت حمایت برگردند.

بیت کوین ( BTC ) ممکن است در روزهای اخیر به شدت رشد کرده باشد، اما یک تحلیل جدید نشان می دهد که سفر آن به بالاترین سطح جدید تازه شروع شده است – و به دور از تضمین است.

با به روز رسانی مناظره توییتر در 9 فوریه، معامله گر و تحلیلگر محبوب Rekt Capital دو هدف کلیدی را شناسایی کرد که بیت کوین /دلار آمریکا باید به عنوان حمایت از گاوها بازپس گیرد.

سطوح مقاومت کلان کلیدی بیت کوین اکنون برقرار است

علیرغم افزایش 13 درصدی بیت کوین در یک هفته در روز چهارشنبه، بیت کوین هنوز با اوج 69000 دلاری ماه نوامبر فاصله دارد.

برای Rekt Capital، یک چشم انداز بازه زمانی طولانی تر، بیت کوین/دلار آمریکا را از 28000 دلار به 69000 دلار در یک راهرو قرار می دهد – که به ترتیب مربوط به سال 2021 باز و بالاترین رکورد تاریخ است.

درست در وسط این دو نقطه قیمت، دو میانگین متحرک وجود دارد، و تا کنون، بیت کوین آنها را به عنوان سطوح حمایتی بازنگردانده است. او استدلال می کند که برای اینکه بتوانیم شانس دیگری برای شکست دادن اوج داشته باشیم، این باید به واقعیت تبدیل شود.

او در کنار یک نمودار خلاصه کرد: «این دو EMA بازار گاوی BTC اکنون به عنوان یک مقاومت ظاهر می شوند.

آنها نقطه میانی محدوده کلان را تشکیل می دهند.

دو میانگین متحرک درگیر عبارتند از میانگین متحرک نمایی 21 هفته ای و 50 هفته ای.

نمودار مشروح BTC/USD که میانگین متحرک را نشان می دهد. منبع: Rekt Capital/Twitter

در حال حاضر “صلیب طلایی” در افق وجود ندارد

با عطف به بازه‌های زمانی کوتاه‌تر و کاهش «تقاطع مرگ» اخیر بیت‌کوین ، ساخت و ساز در نمودار روزانه هنوز نشانه‌هایی از ورود نشان نداده است.

رویدادهای متقاطع مرگ که به دلیل شیب نزولی میانگین متحرک 50 روزه از میانگین متحرک 200 روزه ایجاد می شود، اغلب نشانه شروع یک روند نزولی طولانی تر است.

اعتبار آنها  به شدت مورد بحث است، اما برعکس – ساخت “صلیب طلایی” – به طور سنتی به عنوان نشانه ای از قدرت بازار اعلام می شود.

با این حال، نگاهی به نمودار روزانه این هفته نشان می‌دهد که طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView ، میانگین متحرک 50 روزه هنوز برای رسیدن به همتای 200 روزه خود شیب ندارد .

با این حال، بیت کوین/دلار آمریکا در این هفته از خط روند 50 روزه عبور کرده است – برای اولین بار از زمان ثبت رکورد نوامبر.