بیت کوین، سهام و کالاها پس از اینکه فدرال رزرو اذعان کرد که تورم چیزی بیش از یک مشکل “گذرا” است، ضربه خوردند و اشاره کرد که کاهش می تواند زودتر از حد انتظار رخ دهد.

بازار مالی جهانی در 30 نوامبر پس از اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده که اشاره کرد تورم و نوع Omicron COVID-19 تهدیدهای رو به رشدی هستند و اینکه سیاست های پولی آسان بانک می تواند زودتر از حد انتظار پایان یابد، ضربه خورد.

قبل از اظهارات پاول، بیت کوین (BTC) در حال افزایش بود و دارایی دیجیتال از پایین ترین سطح 55,840 دلار در اولین ساعات معاملاتی 30 نوامبر به 59,200 دلار، 6 درصد افزایش یافت، اما قیمت به پایین تر از آن بازگشت.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین توانسته است دوباره به 58000 دلار صعود کند، اما یک سری شاخص های فنی نشان می دهد که معامله گران نسبت به حرکت بعدی بیت کوین مطمئن نیستند.

سهام و کالاها ضربه می خورند…

این فقط بیت کوین نبود که به شدت تحت تأثیر اظهارات فدرال رزرو قرار گرفت. به گفته یان ووستنفلد، اقتصاددان و تحلیلگر CryptoQuant، شاخص دلار (DXY) افزایش یافت در حالی که شاخص های DOW، طلا و سایر سهام عقب نشینی کردند.

Wuestenfeld   گفت:

افزایش شاخص دلار آمریکا بر اساس اظهارات ، پاول  نشان می‌دهد که FED ممکن است روند کاهشی را افزایش دهد. همه چیز دیگه داره ریزش میکنه از جمله طلا .

فدرال رزرو “به صورت دودویی رفتار می کند”

Nik Bhatia، تحلیلگر بازار و کارمند سابق خزانه داری، بینش عمیق تری نسبت به اقدامات فدرال رزرو ارائه داد، که این واقعیت را برجسته کرد که فدرال رزرو “توانایی واکنش به شرایط پویا را ندارد” و در عوض “به صورت دودویی رفتار می کند.”

Bhatia  گفت :

اگر اوضاع خوب پیش برود، می تواند سیاست را سخت تر کند. اگر اقتصاد دچار مشکل شود، سیاست را تسهیل می‌کند.

به گفته Bhatia:

“تورم در ایالات متحده داغ است” با “آمارهای سرفصل حاکی از افزایش بالای چند دهه ای در سطح کل قیمت ها است.”

در عین حال، فدرال رزرو «یک سیاست پولی را اساساً در ساده ترین حالتی که تا به حال داشته است» اجرا کرده است، که Bhatiaرا به احتیاط واداشته است که «با بیدار شدن تورم، به زودی به پایان خواهد رسید».

بهاتیا گفت:

فدرال رزرو آشکارا در حال حرکت به سمت یک خطای سیاستی است که در آن علیرغم کاهش رشد بلندمدت و کاهش انتظارات تورمی، به دلیل خود سیاست پولی سخت‌تر، سیاست‌های خود را سخت‌تر می‌کند (به همین دلیل به آن خطای سیاست می‌گویند.

این دیگر “تورم گذرا” نیست.

نکته جالب این است که نظرات Powell تصدیق می کند که شعار یک ساله “تورم گذرا” اکنون به پایان می رسد و رئیس فدرال رزرو پیشنهاد می کند که زمان “بازنشستگی” روایت گذرا فرا رسیده است.

در حالی که دیدن صداقت بیشتر از سوی فدرال رزرو بسیار نشاط آور است، Anthony Pompliano، کارشناس ارزهای دیجیتال، خاطرنشان کرد که افراد عادی همیشه می دانستند که تورم ماهیتی جز “گذرا” دارد و احتمالاً تا سال 2022 یک مشکل باقی خواهد ماند.

لینک خبر :

https://cointelegraph.com/news/bitcoin-stocks-and-commodities-correct-after-fed-chair-mentions-policy-change?utm_source=Telegram&utm_medium=social