کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده ادعا می کند که تقریباً 200 نامه دریافت کرده است که آیا این درخواست را تأیید می کند یا خیر. به گفته رگولاتوری، بیشتر این نامه ها در بهمن ماه رسیده است.

Grayscale، بزرگترین صندوق بیت کوین در جهان، در اکتبر 2021 برای تبدیل بیت کوین تراست خود به صندوق قابل معامله در بورس (ETF) درخواست داد.

 

اگرچه رگولاتور چندین ETF آتی بیت کوین را تایید کرده است، اما نسبت به Spot ETF بسیار بدبین بوده است. حداقل سه درخواست برای ETF بیت کوین را رد کرده است. با این حال، هنوز در مورد برنامه Grayscale تصمیم گیری نشده است.

به گفته رگولاتورها، این تصمیم برای حمایت از سرمایه گذاران و منافع عمومی بود. اما سرمایه گذاران ادعا کرده اند که احساس محافظت نمی کنند. رگولاتور در حال حاضر بیش از 198 نامه دریافت کرده است که اکثر آنها درخواست تأیید برنامه را دارند. بیشتر نامه ها، 184، در ماه فوریه رسید.

هجوم نامه ها در این ماه به دلیل تبلیغات مجدد در این زمینه به ویژه در شبکه های اجتماعی است. در 1 فوریه، SEC خواستار نظرات عمومی در مورد این موضوع شد. Grayscale همچنین از سرمایه گذاران خواست تا نظرات خود را در مورد این موضوع ارائه دهند.

آنچه در نامه ها گفته شد

برخی از نامه ها از یک ETF بیت کوین پشتیبانی می کنند و ادعا می کنند که صنعت کریپتو را تقویت می کند و گزینه های سرمایه گذاری تنظیم شده تری را تضمین می کند. اما برخی با این موضع مخالف هستند و برخی حتی به طور کلی با ارزهای دیجیتال مخالف هستند.

یکی از سرمایه‌گذاران GBTC، Clay Craven، نوشت: «من احساس نمی‌کنم توسط SEC محافظت می‌شوم. وقت آن است که SEC تبدیل ETF GBTC را تأیید کند و با برون سپاری سرمایه به کشورهای خارجی که در آن ETF های بیت کوین نقطه ای در حال معامله و تأیید شده توسط تنظیم کننده ها هستند، به سرمایه گذاران و کشور آسیب وارد نشود.

به گفته مدیر اجرایی Grayscale، Michael Sonnenshein، «بسیاری از نامه‌ها همان چیزی است که ما در Grayscale برای مدتی طولانی بیان کرده‌ایم و امروز نیز به آن ادامه می‌دهیم – اینکه سرمایه‌گذاران صبور بوده‌اند و سزاوار یک ETF بیت‌کوین هستند.»

نوامبر گذشته، تام ایمر، نماینده کنگره مینه سوتا، نامه ای به کمیسیون SEC در این مورد نوشت . پاسخ رئیس SEC، گری گنسلر، این بود که نگرانی هایی در مورد دستکاری و تقلب وجود دارد، اما کمیسیون با دقت این پیشنهاد را بررسی کرد.

تایید ETF بیت کوین اسپات نه تنها برای صنعت خوب است، بلکه برای Grayscale نیز عالی است. از آنجایی که صندوق بیت کوین در حال حاضر به عنوان یک تراست عمل می کند، قیمت سهام آن منعکس کننده احساسات فعلی بازار نیست . این باعث می شود سهام در حال حاضر در مقایسه با دارایی پایه کمتر از ارزش گذاری شده باشد.