ویتالیک بوترین اعتراف می کند که 90 درصد از توکن های SHIB ارسال شده برای او را سوزاند تا از تمرکز قدرت پولی جلوگیری کند.

فرآیند رایت آسان نبود و او را ملزم به خرید یک لپ تاپ جدید کرد.

بوترین امیدوار است که رول آپ ها و شاردینگ ها به کاهش ازدحام در اتریوم کمک کند.

 

ویتالیک بوترین جزئیات جالبی را در مورد فرآیندی که برای سوزاندن تقریباً 7 میلیارد دلار SHIB که توسط بنیانگذاران SHIB برای او ارسال شده بود را فاش می کند.

پادکست UpOnly دیروز با ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم مصاحبه کرد. بوترین تقریباً دو ساعت با کوبی و لجر از پادکست وابسته به FTX چت کرد و در آن پیچیدگی سوزاندن 90 درصد از 500 تریلیون توکن را آشکار کرد. توکن‌های SHIB به بوترین اهدا شد که 10 درصد به صندوق امداد ارز دیجیتال کووید هند اهدا کرد که در آن زمان 1.2 میلیارد دلار بود. او در آن زمان 90 درصد آنها (به ارزش تقریبی 7 میلیارد دلار) را سوزاند زیرا «نمی‌خواست منبع قدرتی از این نوع باشد».

Shiba Inu یک توکن میم مبتنی بر ETH است که در سال گذشته 40000000% افزایش یافت و دارندگان را خیلی سریع بسیار ثروتمند کرد. بوترین به پادکست گفت که باید یک لپ‌تاپ جدید از Target بخرد تا معامله رایت انجام دهد. وجوهی که او از بنیانگذاران SHIB دریافت می کرد در یک کیف پول کاغذی سرد نگهداری می شد. او مجبور شد از این دو عدد برای دریافت کلید خصوصی استفاده کند. یکی از آن شماره ها با من بود. بوترین گفت: دیگری با خانواده من در کانادا بود. او برای دریافت شماره دیگر با خانواده اش در کانادا تماس گرفت. سپس کلید خصوصی را وارد کامپیوتر جدیدش کرد. علاوه بر این، او یک تراکنش اتریوم برای ارسال ETH به موسسه خیریه ایجاد کرد. سپس بوترین برنامه ای را دانلود کرد که کدهای QR تولید می کرد. پس از آن، او کد QR تراکنش را با موبایل خود اسکن کرد، آن را در لپ‌تاپ کپی کرد، سپس آن را در etherscan.io/pushTx قرار داد. سپس او شروع به ارسال نشانه ها کرد.

آینده اتریوم

بوترین در مورد اتریوم گفت که آن را بخش بزرگی از آینده خود می داند. Vitalik می‌گوید که اتریوم همچنان به دنبال 0.05 دلار در هر تراکنش است و جمع‌آوری‌ها و اشتراک‌گذاری راهی برای افزایش مقیاس بدون به خطر انداختن امنیت یا عدم تمرکز است. او پیش‌بینی می‌کند که هزینه‌های تراکنش طی چند سال به زیر 0.05 دلار کاهش یابد. او همچنین گفت که پیشرفت در ماشین مجازی اتریوم ZK-rollup به خوبی پیش می‌رود و بیشتر گره‌ها یک زنجیره کامل را ذخیره نمی‌کنند.

رول آپ یک راه  حل لایه دو  در اتریوم است، که در آن تراکنش ها از زنجیره اصلی اتریوم اجرا می شوند، در حالی که داده های تراکنش در لایه 1 پست می شوند. مفهوم اشتراک گذاری از پایگاه های داده سنتی وام گرفته شده است و به مقیاس افقی یک پایگاه داده اشاره دارد. مشابه افزایش تعداد خطوط در بزرگراه برای کاهش ازدحام. اتریوم در حال حاضر به شدت شلوغ است که منجر به هزینه های گاز بسیار بالا می شود