شیبا اینو و دوج کوین، دو سکه بزرگ میم، در گفتمان سیاسی آمریکا نفوذ کرده اند.

وندی راجرز

تلاش آشکار برای جلب نظر جوامع پشت دو ارز دیجیتال محبوب سگ پس از آن صورت گرفت که راجرز هفته گذشته لایحه ای را برای تبدیل بیت کوین به ارز قانونی در آریزونا ارائه کرد.

روز دوشنبه، جمهوری‌خواه طرفدار ترامپ، که به دلیل حضور در جنبش انکار انتخابات و اظهارنظرهای تحریک‌آمیز سرفصل‌ها به شهرت رسیده است، همچنین پیشنهاد معافیت بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال از مالیات بر دارایی را داد.  اعضای انجمن XRP با احساس کنار گذاشته شدن، شروع به ارسال هرزنامه به حساب توییتر راجرز با ذکر ارز دیجیتال وابسته به ریپل کردند. این سیاستمدار در نهایت از پیروان خود در مورد ارز دیجیتال بحث‌برانگیز سوال کرد و باعث خوشحالی جامعه شد.

انتظار می رفت، توییت او باعث ایجاد یک بحث خسته کننده دیگر بین طرفداران بیت کوین و XRP شد. Dylan LeClair، تحلیلگر زنجیره‌ای، سریعاً این مورد را “یک کلاهبرداری” نامید و ارتش XRP را خشمگین کرد. ریپل توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به دلیل فروش XRP ثبت نشده مورد شکایت قرار گرفته است. یک شرکت متمرکز (ریپل) XRP را ایجاد کرد و میلیاردها از این توکن ها را روی سرمایه گذاران خرده فروشی یونیفرم ریخته است.

راجرز تنها سیاستمدار راست افراطی نیست که در تلاش برای جلب نظر سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال است. جاش مندل، نامزد جمهوریخواه سنای اوهایو، ماه گذشته پس از حمایت ناشیانه از حمایت خود از بزرگترین ارز دیجیتال جهان، به طور گسترده در توییتر مورد تمسخر قرار گرفت .