با افزایش بیش از 60 درصدی ارزش بیت کوین در سال 2021، بسیاری در فضای ارزهای دیجیتال به آینده این دارایی دیجیتال پرچمدار در سال 2022 امیدوار هستند.

آنتونی ترنچف، بنیانگذار نکسو ، موسس وام دهنده ارزهای دیجیتال، در صحبت با CNBC، فاش کرد که «دو دلیل ساده» وجود دارد که چرا او معتقد است ارزش بیت کوین تا اواسط سال بیش از دوبرابر از سطح فعلی خود خواهد داشت.

هر بار که سرمایه‌گذاران در جامعه وسیع‌تر بیت‌کوین را حذف می‌کنند، عملکرد قابل‌توجهی از بیت‌کوین دارد. این مورد در سال 2020 بود که نزدیک به 1000٪ افزایش یافت و علاوه بر آن، 63٪ دیگر [در سال 2021] افزایش یافت. من نسبت به بیت کوین کاملا خوشبین هستم. من فکر می کنم امسال به 100 هزار خواهد رسید، احتمالا تا اواسط آن.

به گفته ترنچف، دو دلیل برای پیش بینی صعودی وی مبنی بر اینکه بیت کوین در اواسط سال 2022 به 100000 دلار خواهد رسید، وجود دارد.

«ما می‌بینیم که پذیرش‌های سازمانی در بی‌صدا بودن شرکت‌ها در ساخت خزانه‌های خود و پر کردن آن با بیت‌کوین ادامه می‌دهند. و همچنین، موضوع گسترده‌تر واقعیت‌های اقتصاد کلان و پول ارزان، به نظر من، باقی می‌ماند، که برای کریپتو، که محافظ تورم و طلا 2.0 است، عالی است.

افزایش نرخ بهره منجر به افت در بازار سهام و اوراق قرضه خواهد شد

این تصور که پول ارزان برای ماندن است، ممکن است با آنچه فدرال رزرو (فدرال رزرو) در حال حاضر با افزایش نرخ بهره انجام می دهد، زیر سوال رود .

ترنچف معتقد است به محض اینکه شاهد افزایش نرخ باشیم، سهام و بازار اوراق قرضه به این دلیل آسیب خواهند دید. توضیح او این بود که چرخ سیاسی زیادی برای حفظ قدرت از طریق هر نوع اصلاح در بازارهای مالی سنتی در چند سال گذشته وجود نداشته است. بنابراین، بنیانگذار Nexo معتقد است که اکثریت قریب به اتفاق مردم در مورد افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو اشتباه می کنند.

سیر تکامل ارزهای دیجیتال

وی پس از سوال در مورد تکامل ارزهای دیجیتال و اینکه آیا آنها اکنون به عنوان یک ارز موازی در نظر گرفته می شوند یا خیر، به ویژه برای کشورهایی که سیستم های بانک مرکزی یا سیستم های مالی پراکنده دارند، مانند السالوادور، در پاسخ به این سوال که بعد از آن کجاست، گفت:

«من فکر می‌کنم آمریکای لاتین برای آنچه که شما توضیح دادید، کودک پوستری است. اقتصادهایی که دارای مشکلاتی هستند، بنابراین مدیریت ارزهای خود و بانک‌های مرکزی مربوطه خود را با چالش‌هایی مواجه می‌کنند، بنابراین قطعاً همه آنها کاندیدای بالقوه برای پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان ارز قانونی هستند.

بنیانگذار Nexo خاطرنشان کرد که باورنکردنی است که کریپتو و به ویژه بیت کوین تنها در 13 سال کوتاه تا کجا پیش رفته است و این هم ذخیره ارزش و هم وسیله ای برای مبادله است که بهترین های هر دو جهان را ارائه می دهد. و اینکه “قطعاً چیزی است که می تواند بسیاری از اقتصادهای منطقه را که با مشکلاتی روبرو هستند تقویت کند.” 

سال گذشته، ترنچف اظهار داشت که تعداد بیشتری از کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی که بیت کوین را پذیرفته اند، قیمت آن را به 100000 دلار می رساند، زیرا آنها به عنوان جایگزینی برای کاهش سرمایه گذاری نهادی در بیت کوین عمل می کنند.