روز یکشنبه، CNBC گزارش داد که والمارت حداقل هفت درخواست را در 30 دسامبر به اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده ارسال کرده است و راه را برای انتشار ارزهای دیجیتال و NFT خود در یک متاورس (اصطلاح داغ برای یک شبکه آنلاین) باز کرده است. جهان هایی که عناصر واقعیت فیزیکی، افزوده و مجازی را با هم ترکیب می کنند.

بزرگ‌ترین خرده‌فروش آمریکایی دقیقاً به‌خاطر مد روز بودن شهرت ندارد و بزرگی محض آن ممکن است برای فناوری‌های غیرمتمرکز بی‌خطر باشد – تقریباً مانند فیس‌بوک، که در محافل رمزنگاری به دلیل محوری متفرقه‌اش مورد تمسخر قرار گرفته است.

با این وجود، برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در فضای متاورس و NFT به Decrypt گفته‌اند که از اضافه شدن بالقوه Walmart به بخش استقبال می‌کنند.

The Sandbox COO و یکی از بنیانگذاران Sébastian Borget با اشاره به متاورزی که بر اساس بلاک چین های عمومی و بدون مجوز ساخته شده است، گفت: “من خوشحالم که علاقه بسیاری از بازیکنان جدید را می بینم و آنها را تشویق می کنم که رویکردی باز و جامعه محور را در پیش بگیرند.” اتریوم.

این رویکرد The Sandbox است، بازی‌ای که در آن افراد می‌توانند NFT‌ها را خریداری کرده و از آن استفاده کنند – اعمال مبتنی بر بلاک چین که حقوق یا امتیازاتی را به دارایی‌های دیجیتال یا فیزیکی مرتبط می‌دهد – تا در کنار سایر بازیکنان، دنیای مجازی بسازند.

برنامه های کاربردی علامت تجاری Walmart در جهت مشابهی سر می زند. والمارت علاوه بر درخواستی برای یک «ارز دیجیتال و یک نشانه دیجیتال ارزش برای استفاده اعضای یک جامعه آنلاین از طریق یک شبکه رایانه‌ای جهانی»، برنامه دیگری را در رابطه با فروشگاهی که کالاهای مجازی مانند «الکترونیک، لوازم خانگی، فضای داخلی» می‌فروشد، ثبت کرد. و مبلمان فضای باز، دکوراسیون منزل، اسباب‌بازی‌ها… لوازم جشن و جشن، جواهرات، و محصولات حیوانات خانگی “- اساساً همه چیزهایی که یک Walmart فیزیکی می‌فروشد، اما به شکل دیجیتال.

 

LAND Rush: چرا نهنگ های کریپتو املاک مجازی می خرند

یات سیو، یکی از بنیان‌گذاران و رئیس اجرایی ناشر The Sandbox و NFT سرمایه‌گذار Animoca Brands، در ماه اکتبر به Decrypt گفت که فیس‌بوک یک «تهدید» برای متاواسر باز است که شرکت در تلاش برای ساخت آن است. این غول رسانه های اجتماعی تا آنجا پیش رفت که نام خود را متا تغییر داد تا بر تعهد خود به تجربه ای شبیه به “بازیکن آماده یک” تأکید کند.

او این هفته به Decrypt گفت: «فیس‌بوک به دنبال ایجاد یک متاورز بسته است، جایی که آنها داده‌ها و اثرات شبکه‌ای را که داده‌ها به دست می‌آورند، کنترل می‌کنند، بنابراین آنچه که آنها می‌سازند رقابت کمتری نسبت به آنچه که ما انجام می‌دهیم، ندارد.» ما هنوز به اندازه کافی در مورد کاری که والمارت انجام می دهد نمی دانیم، اما این واقعیت که آنها به دنبال انتشار یک ارز دیجیتال و NFT در صورت استفاده از بلاک چین عمومی هستند، اگر این کار را در متاورز باز انجام دهند، می تواند مثبت باشد.

با توجه به اینکه والمارت با پذیرش تجارت آزاد در استراتژی تجاری خود رشد کرده است، سیو اضافه کرد: “احتمالاً Walmart از آدیداس و نایک الهام گرفته است تا فیسبوک.”

برند پوشاک نایک در ماه دسامبر، تقریباً یک ماه پس از درخواست علامت تجاری کالاهای مجازی، یک استودیوی هنر دیجیتال خرید تا بتواند کفش‌های کتانی مبتنی بر NFT را تولید کند. آدیداس ماه گذشته با Bored Ape Yacht Club همکاری کرد تا کالاهای خود را در metaverse منتشر کند. (سایر شرکت‌ها به دنبال ایجاد متاورس خاص خود هستند یا سهام قابل توجهی را در مالکیت دیگران به اشتراک می‌گذارند؛ مایکروسافت خرید 69 میلیارد دلاری خود از بازی ساز Activision Blizzard را در این هفته به عنوان یک بازی متاورس عرضه کرد.)

بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری تبدیل NFT و مبشر متاورس، جنی کیو. تا به Decrypt گفت که حرکت والمارت منطقی است و نشان می دهد که استراتژی آن «تسلط بر دنیای دیجیتال متاورس است همانطور که قبلاً در دنیای واقعی انجام داده است». ضریب NFT با توجه به “فناوری های نوظهور که تجربه خرید آینده را شکل می دهند” به سمت پیشنهادات تجارت الکترونیکی آن است.

Siu چندان مطمئن نیست که یک شرکت بتواند در یک متاورس باز تسلط داشته باشد. او گفت: «همواره، NFT با ابزار محدود یا کنترل‌شده با مالکیت محدود یا بدون مالکیت، در Metaverse کار نمی‌کند.

بورگت اشاره کرد که Walmart هیچ اطلاعیه ای در رابطه با متاورس ارائه نکرده است. در حالی که برنامه‌ها یک RSVP هستند، خرده‌فروش هنوز به مهمانی نرسیده است. در واقع، در سال 2019، والمارت حق ثبت اختراع را برای یک استیبل کوین – یک ارز دیجیتال طراحی شده برای حفظ ارزش خود با حداقل نوسان – با هدف خانواده‌های کم درآمدی که به مکانی بدون هزینه یا حداقل هزینه برای ذخیره ثروتی که می‌توان خرج کرد نیاز داشت، ثبت کرد. به عنوان مثال، در خرده فروشان و در صورت نیاز، به راحتی به پول نقد تبدیل می شود.”

این پرونده نیز اندکی پس از اعلامیه فیس‌بوک منتشر شد: رونمایی در ژوئن 2019 از Libra، که به عنوان یک استیبل کوین ثابت شده توسط شرکت رسانه‌های اجتماعی و ده‌ها شرکت و سازمان برجسته دیگر اداره می‌شود.

اگرچه فیس‌بوک سال گذشته کیف پول رمزنگاری Novi خود را راه‌اندازی کرد، اما ارز دیجیتال موجود در کاغذ سفید هنوز در دنیای واقعی وجود ندارد. استیبل کوین والمارت نیز چنین نیست.