زمانی که Dogecoin برای اولین بار هشت سال پیش ایجاد شد، مانند سایر پروژه‌های رمزنگاری دارای ‘Whitepaper’ یا نقشه راه نبود. با این حال، از آنجایی که دارایی دیجیتال در سال جاری به شهرت رسیده است، وجود یک نقشه راه برای این پروژه ضروری شده است. دوج، با موفقیت از یک پروژه شوخی، به یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار تبدیل شده است.

نقشه راهی که توسط بنیاد Dogecoin در وب‌سایت رسمی خود منتشر شد، نشان می‌دهد که چه برنامه‌ای برای آینده وجود دارد، و همچنین اینکه پروژه ممکن است از اینجا به کجا برسد.

استاندارد دوج کوین

نقشه راه Dogecoin که اخیرا منتشر شده است ، میم کوین را به قلمرو سکه های «جدی» سوق می دهد. برخی از پروژه‌های بزرگی را که دارایی دیجیتال در آن مشارکت خواهد داشت، نشان می‌دهد که سال 2022 شلوغی را برای توسعه‌دهندگان Dogecoin Core نشان می‌دهد. این پروژه‌ها به سوق دادن Doge به سمت پذیرش سریع مانند مورد GigaWallet کمک می‌کنند که امکان پرداخت‌های   Doge  را در پلتفرم‌ها در مراحل ساده فعال می‌کند.

همچنین قرار است وب سایت Dogecoin تغییر کند زیرا طراحی مجدد کامل انجام می شود. این به وب‌سایت ظاهری کاملاً جدید می‌دهد و تعدادی اطلاعات جدید در رابطه با پروژه ارائه می‌کند تا به اعضای انجمن اجازه دهد به عنوان کدنویس، استخراج‌کننده، دارنده یا طرفدار شرکت کنند.

 

شکستن موانع برای توسعه دهندگان

اگر چیزی وجود دارد که Doge به دنبال انجام بیشتر آن است، این است که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا بدون دردسر با پروژه کار کنند. این همان چیزی است که LibDogecoin برای آن است. این یکی از هشت پروژه ذکر شده در نقشه راه است که توسعه دهندگان روی آن کار خواهند کرد.

در واقع، این یک پیاده سازی کامل از پروتکل های Dogecoin است. این یک کتابخانه C و همچنین مجموعه‌ای از اتصالات به زبان محبوب است تا توسعه‌دهندگان را قادر به ساخت محصولات سازگار با Dogecoin  کند. این کارکرد اصلی Doge را به عنوان یک کتابخانه C ساده برای ارتقای نوآوری در جامعه در دسترس قرار می دهد. این به توسعه دهندگان کمک می کند تا محصولات خود را بر روی Dogecoin بسازند “بدون نیاز به نگرانی در مورد ویژگی های عمیق تر عملکردهای رمزنگاری”.

سایر پروژه های ذکر شده در نقشه راه عبارتند از Dogecoin Keyring،  API/SDK و Project RadioDoge.  پیشنهادی برای اشتراک در جامعه وجود دارد که شبکه را به سمت اثبات سهام سوق می‌دهد، و همچنین مشارکتی برای یک نقطه فروش، برنامه L2.