در یک مصاحبه جدید در کانال رمزنگاری InvestAnswers، Cowen می‌گوید در حالی که بسیاری از سرمایه‌گذاران طلا را ذخیره‌ای از ارزش می‌دانند، او تأکید می‌کند که این فلز گرانبها در دهه گذشته تقریباً ثابت مانده است.

«مردم وقتی می گویند ارزش فروشگاهی به چه معناست؟ منظورت اینه که میخوای قیمتش ثابت بمونه و ارزشش رو ذخیره کنه یا میخوای ارزشش افزایش پیدا کنه؟ فکر کنم یه جورایی قطع ارتباط هست…

این یکی از چیزهایی است که در توییتر با طلا می بینیم. سرمایه‌گذاران زیادی طلا را دوست دارند زیرا از نظر تئوری ذخیره‌ای از ارزش است، اما مشکل این است که در یک دهه کاری انجام نداده است، بنابراین در حالی که قیمت آن همان قیمتی است که 10 سال پیش بود، اما ارزش آن را ندارد. بیشتر به دلیل تورم است.»

این تحلیلگر ارزهای دیجیتال استدلال می کند که اتریوم در واقع ذخیره ارزش بهتری نسبت به طلا است زیرا ارزش اتریوم در 12 ماه گذشته نزدیک به 50 برابر افزایش یافته است. اخطارهای او برای ذخیره ثروت در ETH پتانسیل کاهش سرمایه و دوره های تثبیت جامع است.

من فکر می‌کنم اتریوم با گذشت زمان مانند بیت‌کوین روند صعودی خواهد داشت، و من فکر می‌کنم تا زمانی که شما افق زمانی مناسبی داشته باشید و تا زمانی که تعریف شما از ارزش فروشگاه اینطور نباشد، تعریف «ذخیره‌ی ارزش» اعمال می‌شود. یکنواخت افزایش می یابد.

اگر به آن انعطاف پذیری بدهید که گهگاهی افت کند، فکر می کنم منطقی است. شما واقعاً نمی توانید انتظار داشته باشید که چیزی از 100 دلار به 4800 دلار افزایش یابد، یعنی 48 برابر در یک سال و نوع خاصی از مرحله عقب نشینی و یکپارچگی طولانی نداشته باشید. تا زمانی که شما اجازه دهید، من فکر می کنم می توانید به نوعی همان روایت را به آن ارائه دهید.»