Celo یک بلاک چین است که هدف آن ارائه ارز دیجیتال به طور مستقیم به تلفن شما از طریق یک رابط کاربر پسند است. علاوه بر این، Celo از شماره تلفن شما به عنوان کلید عمومی کیف پول شما استفاده می کند تا ارسال پول به مخاطبین تلفن شما را آسان کند. میلیاردها کاربر تلفن هوشمند در سراسر جهان وجود دارد، اما تنها درصد کمی از آنها از ارز دیجیتال استفاده می کنند.

Celo امیدوار است تراکنش‌های ارز دیجیتال را به میلیاردها دارنده گوشی‌های هوشمند، حتی کسانی که دسترسی بانکی ندارند، معرفی کند. همچنین Celo دارای زمان بسته شدن دفتر کل حدود پنج ثانیه و توان عملیاتی تراکنش 1000 تراکنش در ثانیه است. علاوه بر این، میانگین هزینه تراکنش 0.005405 دلار است. این امر Celo را به یکی از ارزان ترین بلاک چین ها تبدیل می کند. برای مقایسه، قیمت تراکنش سایر بلاک چین ها در اینجا آمده است:

اتریوم – 21.41 دلار

بیت کوین – 1.57 دلار

Loopring – 0.46 دلار

آوالانچ – 0.45 دلار

زنجیره هوشمند بایننس – 0.35 دلار

بیت کوین کش – 0.01 دلار

پالیگان – 0.00265 دلار

سولانا – 0.00025 دلار

اکوسیستم سلو شامل موارد زیر است:

پشته فناوری بلاک چین غیرمتمرکز و اثبات شده (Celo Platform)

دارایی بومی (CELO)

استیبل کوین (CUSD, CEUR)

اتحاد سلو برای رفاه

اتحاد سلو برای رفاه شامل بیش از 150 سازمان از سراسر جهان است، از جمله:

دویچه تلکام

PayU

اپرا

کوین بیس

GSMA

دو سکه بومی روی پلتفرم وجود دارد. اولاً، CELO یک سکه اثبات سهام (PoS) است که ممکن است برای پرداخت هزینه تراکنش، مشارکت در حاکمیت و سایر فعالیت های مرتبط استفاده شود. همچنین، این شبکه قصد دارد در آینده از انواع استیبل کوین ها پشتیبانی کند، در حالی که در حال حاضر سه مورد استفاده می شود: دلار سلو (CUSD)، Celo Euro (CEUR) و Celo Brazilian Real (CREAL).

حتی نقاط عطف

در زیر برخی از نقاط عطف کلیدی Celo آورده شده است:

برنامه Valora – این اولین برنامه پرداخت و حواله تلفن همراه (P2P) است. همچنین به شما این امکان را می دهد که به راحتی ارسال پیامک پول ارسال کنید. علاوه بر این، در حال حاضر در بیش از 120 کشور استفاده می شود.

Deutsche Telekom – Deutsche Telekom CELO را خرید و اولین اپراتور تلفن همراه شد که همه محصولات تلفن همراه خود را در اکوسیستم Celo ادغام کرد. علاوه بر این، یک اعتبار سنجی CELO است.

سریعترین زنجیره EVM – Celo، با همکاری Mysten Labs، شروع به تبدیل شدن به سریعترین زنجیره EVM کرد. با حداکثر 140000 تراکنش در ثانیه، قابلیت استفاده و مقیاس پذیری پلتفرم Celo را بهبود می بخشد.

معرفی Provo – Provo ایجاد شد تا به بانک‌های مرکزی اجازه دهد تا ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و سایر دارایی‌های دیجیتال مجاز و بدون مجوز را بررسی و آزمایش کنند.

Celo KickStarter — KickStarter یک سایت پیشرو در تأمین مالی جمعی است. شبکه Celo را به عنوان میزبان پروتکل غیرمتمرکز جدید خود انتخاب کرد. این یک رویکرد بازتر، مشارکتی و غیرمتمرکزتر برای تامین مالی جمعی را امکان پذیر می کند.