طبق گزارش ها، گروه TMX کانادا، بزرگترین اپراتور بازار سهام این کشور، در حال برنامه ریزی برای عرضه اولین محصول آتی ارز دیجیتال خود است. 

این در پاسخ به تمایل سرمایه گذاران نهادی برای متعادل کردن ریسک های تجاری در طبقه دارایی نسبتاً جدید است. 

به گزارش رویترز، این گروه که در حال حاضر دارای 17 صندوق قابل معامله در بورس ارز دیجیتال (ETF) است که از 31 دسامبر در بورس اوراق بهادار تورنتو فهرست شده است، در نظر دارد این محصول را در سال جاری در بورس مونترال عرضه کند.

جان مکنزی، مدیر اجرایی شرکت، گفت: «سرمایه‌گذاران و فروشندگان نهادی بیشتر… دارایی‌های رمزنگاری بیشتری را در پورتفولیو یا برای مشتریان خود یا در ETF نگه می‌دارند. در کریپتو نوسانات قیمت زیادی وجود دارد، بنابراین (آنها در حال بررسی هستند) که چگونه آن قرار گرفتن در معرض را مدیریت می کنند.

مکنزی گفت که TMX محصول آتی را بر اساس هیچ پیشنهاد دیگری الگوبرداری نخواهد کرد، اما مقررات موجود در مورد محصولات آتی باید آن را پوشش دهد. وی افزود که این شرکت در حال حاضر هیچ برنامه ای برای در دسترس قرار دادن آن در اختیار سرمایه گذاران خرد ندارد.

گروه TMX سود تعدیل شده در سه ماهه چهارم را 1.77 دلار کانادا برای هر سهم از 1.43 دلار کانادا در سال گذشته گزارش کرد و سود سه ماهه خود را با 8 درصد افزایش به 83 سنت کانادا رساند.

TMX به افزایش گسترده کنجکاوی سرمایه گذاران و شرکت ها در مورد ارزهای دیجیتال پاسخ می دهد. روز دوشنبه (7 فوریه)، همانطور که فینبولد گزارش داد، یک شرکت غول‌پیکر کانادایی حسابداری KPMG بیت کوین و اتریوم را به خزانه شرکت خود اضافه کرد.

بنجی توماس، شریک مدیریت KPMG کانادا، گفت: «دارایی‌های رمزنگاری یک طبقه دارایی در حال بلوغ هستند <…> این سرمایه‌گذاری نشان‌دهنده باور ما است که پذیرش نهادی دارایی‌های رمزنگاری و فناوری بلاک چین به رشد خود ادامه خواهد داد و به بخشی منظم از ترکیب دارایی تبدیل خواهد شد.» 

بیت کوین و اتر در حالت بازیابی هستند و به اوج ۲۰۲۲ می رسند 

بیت کوین (BTC) در روز دوشنبه (7 فوریه) به بالاترین حد چهار هفته اخیر رسید و برای دومین جلسه متوالی صعود کرد که تا حدی به دلیل انحلال برخی از موقعیت های فروش کوتاه که در روند نزولی سه ماهه اخیر این ارز انباشته شده بودند، هدایت شد.

ارائه‌دهنده داده‌های بلاک چین، گلس‌نود، فاش کرد که نمودارهای آن نشان می‌دهد که شورت‌های بیت‌کوین در هفته گذشته تحت فشار بودند، «با یک شیب جزئی به سمت نقدینگی‌های کوتاه مدت». با این حال، اضافه کرد که حجم عظیم انحلال «نسبتاً ضعیف» است و اصرار دارد که فشار کوتاه تنها یکی از مؤلفه‌های بسیاری است که باعث افزایش قیمت بیت‌کوین می‌شود.

مهم‌ترین ارز دیجیتال جهان به ۴۴۵۲۴ دلار رسید که بالاترین رقم از اواسط ژانویه است. از زمانی که بیت کوین در 24 ژانویه به پایین ترین حد خود در شش ماه گذشته رسید، حدود 35 درصد افزایش یافت.

جو دی پاسکوال، مدیر اجرایی در BitBull Capital که صندوق‌های تامینی کریپتو را مدیریت می‌کند، گفت: «افزایش کنونی پس از اقدام قابل‌توجه قیمت محدود به محدوده که شاهد خشک شدن حجم و افزایش شورت بود، رخ داد. یک طرف معامله، خیلی طولانی یا خیلی کوتاه، قیمت می تواند برای مقابله با آن وزن حرکت کند و موقعیت ها را فشرده کند.

اتر، دومین ارز دیجیتال بزرگ، با 3180 دلار به بالاترین حد خود در سه هفته اخیر رسید و آخرین بار با 3.1 درصد افزایش به 3153.21 دلار رسید. در اواخر ژانویه به پایین‌ترین حد خود در شش ماه گذشته رسید، اما از آن زمان تاکنون، اتر، توکن تراکنشی که عملیات در شبکه اتریوم را تسهیل می‌کند، حدود 47 درصد افزایش یافته است.