پذیرش بیت کوین در سال های اخیر در بحبوحه تورم و بحران پول ملی در ونزوئلا رو به افزایش بوده است.

طبق گزارش‌های محلی، دولت ونزوئلا لایحه مالیاتی جدیدی را تصویب کرده است که هدف آن جمع‌آوری 20 درصد مالیات از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال است.

مجلس ملی ونزوئلا روز پنجشنبه دومین جلسه  بحث را برای پیش نویس لایحه جدید برای هدف قرار دادن مالیات بر «تراکنش های مالی بزرگ» در ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین ( BTC ) برگزار کرد.

 

بنا بر گزارش‌ها، دولت ونزوئلا پنج‌شنبه گذشته پیش‌نویس لایحه‌ای را تصویب کرد که شرکت‌ها و افراد محلی را ملزم می‌کند تا ۲۰ درصد برای عملیات انجام شده در ارزهای دیجیتال و همچنین ارزهای خارجی مانند دلار آمریکا بپردازند.

این پیش‌نویس قانون که در 20 ژانویه ارائه شد، با هدف جمع‌آوری 2% تا 20%  از تراکنش‌های هر ارزی غیر از ارزهای صادر شده توسط جمهوری بولیواری ونزوئلا، یا بولیوار ونزوئلا و ارز رمزنگاری شده با پشتوانه نفت این کشور، ال پترو، است.

هدف این ابتکار ایجاد انگیزه برای استفاده از پول ملی است که طبق گزارش ها تنها در سال گذشته بیش از 70 درصد از ارزش خود را از دست داده و تقریباً تمام ارزش خود را در دهه گذشته کاهش داده است.

در این لایحه آمده است : «ضروری است که رفتار حداقل برابر یا مطلوب‌تر با پرداخت‌ها و تراکنش‌های انجام‌شده به پول ملی یا ارزهای دیجیتال یا دارایی‌های رمزنگاری شده توسط جمهوری بولیواری ونزوئلا در مقابل پرداخت‌های انجام‌شده به ارز خارجی تضمین شود» .

همانطور که قبلاً توسط کوین تلگراف گزارش شده بود، پذیرش بیت کوین  در سال های اخیر در ونزوئلا سر به فلک کشیده است و هزاران کسب و کار محلی شروع به حرکت به سمت ارزهای دیجیتال برای زنده ماندن از تورم فوق العاده کرده اند. در اکتبر 2021، یک فرودگاه بین المللی بزرگ در ونزوئلا در حال آماده شدن برای شروع پذیرش ارزهای دیجیتال مانند BTC  به عنوان پرداخت بلیط و سایر خدمات بود.