بر اساس بیانیه ای رسمی، کمیته امور اقتصادی سنای برزیل (CAE) لایحه ای را برای تایید و تنظیم بازارهای بیت کوین و ارزهای دیجیتال در این کشور تصویب کرد.

تصویب یکپارچه CAE از PL 3825/19 – لایحه‌ای که در سال 2019 توسط سناتور فلاویو آرنس نوشته شد اما به طور مشترک با بانک مرکزی، کمیسیون بورس اوراق بهادار (CVM) و سازمان مالیاتی فدرال (RFB) تهیه شد – نشان‌دهنده گام اولیه برای لایحه‌ای است که تلاش می‌کند. برای ایجاد قوانین اساسی برای استفاده روزانه از بیت کوین در تراکنش های مالی و به عنوان یک دارایی سرمایه گذاری.

این لایحه همچنین مشوق های مالیاتی را برای صنعت استخراج بیت کوین در نظر گرفته است. نهادهای تجاری که سخت‌افزار و نرم‌افزاری را برای پردازش، استخراج، یا حفظ بیت‌کوین و ارز دیجیتال خریداری می‌کنند، از مالیات واردات و همچنین از برخی مالیات‌های معاملاتی که بر فروش محلی تأثیر می‌گذارد، معاف خواهند بود. با این حال، تنها مشاغلی که به طور انحصاری از منابع انرژی تجدیدپذیر استفاده می کنند و کربن خنثی هستند، واجد شرایط مشوق های مالیاتی خواهند بود.

این لایحه به دنبال تنظیم استقرار و عملکرد ارائه دهندگان خدمات بیت کوین در برزیل است و نهادهایی را مانند کسانی که تجارت، انتقال، نگهداری، مدیریت یا فروش ارز دیجیتال را از طرف شخص ثالث ارائه می کنند، تعریف می کند. ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال تنها پس از مجوز صریح توسط دولت فدرال می توانند در این کشور فعالیت کنند.

گزارشگر پیش نویس، سناتور ایراجا آبرو، دوشنبه تلفنی به بلومبرگ گفت که انتظار دارد بانک مرکزی مسئول تنظیم مشاغل ارائه دهنده خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال در برزیل باشد، اگرچه طبق این لایحه، دولت تعیین خواهد کرد که کدام موسسه باید این مسئولیت را بر عهده بگیرد. ایراجا در این بیانیه گفت که CVM فقط باید مواردی را رسیدگی کند که از دارایی های دیجیتال برای افزایش سرمایه در بازارهای مالی استفاده می شود.

انتظار می‌رود این لایحه بر اساس درخواستی که اخیراً ارائه شده برای پردازش همزمان با لایحه دوم مرتبط با بیت کوین، به سنا ارسال شود. این پیشنهاد سپس به رای گیری در مجلس می رود، آخرین مرحله قبل از اینکه رئیس جمهور ژایر بولسونارو بتواند آن را به قانون امضا کند

لینک خبر

https://bitcoinmagazine.com/markets/brazil-takes-first-step-to-regulate-bitcoin