با افت 30 درصدی بازار، اتریوم  و سایر آلتکوین ها ضررهای قابل توجهی را به دارندگان خود وارد می کنند. به همین دلیل است که برخی از معامله گران گزینه های مطمئن و بهینه را برای سرمایه گذاری در دارایی ها انتخاب می کنند. قرارداد سهام اتریوم امکان نگهداری اتریوم و دریافت سکه های بیشتری را فراهم می کند.

چرا سرمایه گذاران سهام را انتخاب می کنند؟

با تشدید ادغام در بازار کریپتو، معامله گران بلندمدت و سرمایه گذارانی که مایل به خرید مقادیر قابل توجهی از سکه هستند ممکن است جهت سرمایه گذاری خود را تغییر دهند و پول را به روشی راحت تر ذخیره کنند.

قرارداد سهام به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا با کمک وثیقه خود “درآمد غیرفعال” دریافت کنند. اما سهام اتریوم چیزی در دسترس سرمایه گذارانی نیست که مایل به افزایش پرتفوی خود بدون صرف زمان برای معامله هستند.

برای واجد شرایط شدن برای پاداش، کاربران باید اعتباربخش شوند. با ارسال 32 ETH  به کیف پول خود، افراد می توانند نرم افزار اعتبارسنجی را فعال کنند. به عنوان اعتبار سنجی، مشتریان مسئول ذخیره داده ها، پردازش تراکنش ها و انتقال بلوک ها از طریق شبکه می شوند. فرآیند اعتبار سنجی چیزی شبیه به استخراج است.

سود سهامداران اتریوم چقدر است

طبق صفحه رسمی لانچ پد استیکینگ، ماینرهای اتریوم در حال حاضر می توانند تا 5.2 درصد نرخ سالانه برای سرمایه گذاری وجوه خود دریافت کنند. با وثیقه استاندارد 32 ETH، سرمایه گذاران سالانه 1.6 ETH دریافت می کنند.

اشکال چنین سرمایه گذاری عدم امکان برداشت فوری وجوه از قرارداد است. این الزام، برخی از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران فعال را که معمولاً بلافاصله در شرایط بازار در حال تغییر سریع عمل می‌کنند، کنار می‌زند.