کاردانو  از نظر حجم تراکنش در 24 ساعت گذشته (به ترتیب 7.02 میلیارد دلار و 5.41 میلیارد دلار) از اتریوم جلوتر است.

شایان ذکر است، کاربران کاردانو تنها 66058 دلار کارمزد تراکنش در 24 ساعت گذشته پرداخت کردند در حالی که اتریوم 44.74 میلیون دلار بود.

در حالی که منتقدان تمایل دارند کاردانو را به عنوان یک «زنجیره ارواح» رد کنند، در حال حاضر برخی از dAppهای برجسته در بالای بلاک چین اثبات سهام مانند مرکز استیبل کوین آردانا، صرافی غیرمتمرکز Maladex، پروتکل بانکی غیرمتمرکز MELD و بازار توکن غیرقابل تعویض در حال اجرا هستند. CNFT.IO. 

صرافی غیرمتمرکز کاردانو SundaeSwap اخیراً اعلام کرد که شبکه اصلی خود را از پنجشنبه جاری راه اندازی خواهد کرد.

جان وودز، مدیر معماری Cardano در Input Output، راه‌حل‌های مقیاس‌بندی متعددی را توضیح داد که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۲ اجرا شوند (بهبود اسکریپت پلوتوس، Hydra، زنجیره‌های جانبی و Mithril). او همچنین گفت که تعداد زیادی پروژه وجود دارد که در حال تکمیل شدن هستند:

بسته به اینکه در یک زمان معین چقدر مشغول است، ممکن است چند دقیقه اضافی برای انجام تراکنش خود داشته باشید. با این حال، ما یک برنامه واقعاً محکم برای مقیاس بندی داریم.    

هفته گذشته، Cardano (ADA) همچنین در نظرسنجی ارسال شده توسط ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، برنده شد، که در آن او می پرسد کدام جایگزین اتر می تواند تا سال 2035 به ارز دیجیتال غالب جهان تبدیل شود.

کاردانو به جمع 5 تیم برتر بازگشته است 

داده های CoinMarketCap نشان می دهد که قیمت توکن بومی ADA تقریباً 7٪ افزایش یافته است. در هفته گذشته بیش از 26 درصد افزایش یافته است.  

این ارز در حال حاضر پنجمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است و از USD Coin stabecoin و Solana پیشی گرفته است.