بازار کریپتو اکنون قرمز شده است زیرا مردم منطقه دونباس در اوکراین را به دلیل ترس از درگیری مستقیم بین روسیه و اوکراین ترک کردند. به عنوان دارایی های ریسک، بیت کوین و آلت کوین ها با تشدید درگیری در بخش های شرقی اوکراین ضربه خوردند.

گلوله باران در طول هفته گذشته در دونتسک و لوهانسک گزارش شده است. این وضعیت درگیری را به بدترین لحظه از سال 2018 که جدایی‌طلبان تلاش کردند تا مواضع خود را در شرق اوکراین تقویت کنند، پیش می‌برد. این تنش های فزاینده غیرنظامیان را وادار می کند که از دونتسک و لوهانسک به مناطق دیگر در اوکراین و حتی خارج از کشور نقل مکان کنند.

ما همچنین شاهد خروج خطوط هوایی مختلف از جمله سوئیس و KLM با افزایش تنش ها بوده ایم. در سال 2014، جدایی طلبان به یک هواپیمای خطوط هوایی مالزی که از آمستردام به کوالالامپور می رفت شلیک کردند و 258 سرنشین آن را کشتند.

این درگیری روسیه و اوکراین بر بازارهای مالی سنتی و نه تنها بازار ارزهای دیجیتال نیز تأثیر گذاشته است. در واقع، ما شاهد بوده ایم که ارزهای دیجیتال در چند ماه گذشته با بازارهای مالی بین المللی ارتباط زیادی داشته اند. این همچنین می تواند نشان دهد که تعداد بیشتری از سرمایه گذاران نهادی علاقه مند به بیت کوین و سایر ارزهای مجازی وجود دارد.

اگر یک درگیری تمام عیار بین اوکراین و روسیه منفجر شود، می‌توانیم شاهد سقوط بیشتر بازار ارزهای دیجیتال باشیم. با این وجود، همانطور که در سال 2014 زمانی که روسیه کریمه را تصرف کرد، اتفاق افتاد، بازارهای مالی سنتی ممکن است تنها چند روز قبل از از سرگیری روند صعودی خود، نزولی شوند.

همچنین شایان ذکر است که سطح درگیری بین این دو کشور می تواند متفاوت باشد و این تأثیر عمیقی بر میزان سقوط بازارها خواهد داشت. برای مثال، روسیه می تواند بدون تهاجم تمام عیار به حمایت از جدایی طلبان محلی ادامه دهد. با این حال، اگر روسیه در نهایت به کیف، یا شهرهای دیگری مانند ماریوپول یا میکولایف حمله کند.

 

بیت کوین اکنون نزدیک به 38350 دلار معامله می شود و ارزش بازار آن 727 میلیارد دلار است. اتریوم (ETH) نزدیک به 2600 دلار معامله می شود و بایننس کوین (BNB) اکنون 377 دلار به ازای هر سکه است.