گزارش‌های رسانه‌ای از کشور حاکی از آن است که حجم معاملات در صرافی‌های ارز دیجیتال در سه روز اول ماه به طور متوسط ​​15 درصد کاهش یافته است.

نه تنها این، بلکه صرافی های رمزنگاری فعال در داخل کشور نیز شاهد کاهش 40 درصدی ترافیک دامنه خود بوده اند.

حجم معاملات صرافی های کریپتو هند آسیب می بیند

یکی از بنیانگذاران Crypto India، آدیتیا سینگ، این گزارش ها را در توییتر تایید کرد. او نمودارهایی را منتشر کرد که نشان دهنده کاهش قابل توجه حجم معاملات 4 صرافی برتر هند است.

صرافی های هند پس از اعمال قوانین مالیاتی جدید کریپتو در اول آوریل شاهد کاهش حجم بودند.

حجم معاملات WazirX، بزرگترین صرافی کشور، قبل از شروع ماه از 208 میلیون دلار به کمتر از 100 میلیون دلار کاهش یافت.

با توجه به مالیات سنگین تحمیل شده بر کریپتو، افت حجم معاملات جای تعجب ندارد. هندی ها باید 30 درصد از سود خود را با قانون مالیاتی جدید جدا کنند.

علاوه بر این، مالیات دیگری از ماه آینده اعمال خواهد شد که 1٪ از هر تراکنش رمزنگاری را از منبع کسر می کند.

در حال حاضر، سهامداران کریپتو پیش‌بینی می‌کنند که مالیات ۱ درصدی بر هر تراکنش بر نقدینگی در این بخش تأثیر می‌گذارد. آنها ادعا می کنند که این مالیات تعداد معاملات را محدود می کند زیرا سرمایه گذارانی که معامله گر با فرکانس بالا هستند، معاملات خود را کاهش می دهند.

این قانون همچنین از حذف مالیات برای زیان‌های ناشی از معاملات جلوگیری می‌کند که به این معنی است که سرمایه‌گذاران بیشتر با ضرر مواجه می‌شوند.

سهامداران از رژیم مالیاتی جدید انتقاد می کنند

بسیاری پیش بینی می کنند که چنین رژیم مالیاتی می تواند بسیاری از معامله گران و شرکت های رمزنگاری را مجبور به ترک کشور کند.

به گفته Nischal Shetty، مدیر عامل WazirX، 1٪ کسر مالیات در منبع (TDS) “بدترین سناریو برای صنعت است.”

مدیر اجرایی سیاست گذاری در CoinDCX، منهار گرگرات، همچنین اظهار داشت که در صورت اجرایی شدن TDS “هیچ نقدینگی در بازارها باقی نخواهد ماند”.

وی افزود: معاملاتی که توسط خریداران انجام می شود به اندازه امروز کارآمد نخواهد بود و چنین ناکارآمدی در نهایت کل اکوسیستم را کاهش می دهد.

صرافی های بزرگ می خواهند در هند سرمایه گذاری کنند

در حالی که سهامداران کریپتو نگران مهاجرت هستند، صرافی‌های بزرگی مانند Coinbase و FTX علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در فضای کریپتو این کشور آسیایی هستند.

اوایل امروز، کوین‌بیس فاش کرد که قصد دارد یک میلیون دلار در پروژه‌های کریپتو و وب۳ که در کشور آغاز شده است، سرمایه‌گذاری کند.

گزارش دیگری نشان داد که FTX می‌تواند در لیگ برتر موبایل هند (MPL) سرمایه‌گذاری کند، که قصد دارد تا قبل از پایان سال NFT و یک بازی مبتنی بر کسب درآمد را راه‌اندازی کند.

این نشان می‌دهد که علی‌رغم تلاش‌های دولت برای عدم جذابیت این صنعت برای سرمایه‌گذاران، برخی از سهامداران همچنان معتقدند فرصت کافی برای آنها در کشور وجود دارد.