کریپتو به عنوان روش انتخابی برای جمع‌آوری کمک‌های مالی و کمک‌های مالی ظاهر شده است، زیرا مزایای زیادی نسبت به بانک‌ها و روش‌های سنتی انتقال پول دارد که کند، گران، و اغلب محدود و تحت نظارت هستند.

دولت اوکراین از جامعه ارزهای دیجیتال خواسته است تا در یک سری درخواست‌ها در رسانه‌های اجتماعی در آخر هفته حمایت کنند. میخایلو فدوروف، معاون نخست‌وزیر و وزیر تحول دیجیتال، سه آدرس برای کمک‌های ارز دیجیتال در روز شنبه منتشر کرد.

او روز یکشنبه از صرافی‌های ارز دیجیتال درخواست کرد تا کاربران روسی را مسدود کنند.

من از همه صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال می‌خواهم که آدرس‌های کاربران روسی را مسدود کنند. مسدود کردن نه تنها آدرس های مرتبط با سیاستمداران روسی و بلاروسی، بلکه برای خرابکاری کاربران عادی نیز بسیار مهم است.

جامعه کریپتو به تماس پاسخ می دهد

جامعه کریپتو به این تماس پاسخ داده است زیرا از زمان آغاز تهاجم روسیه در هفته گذشته، تقریباً 19 میلیون دلار کمک مالی دیجیتالی انجام شده است.

رویترز در 27 فوریه مجموعاً 8 میلیون دلار گزارش داد، با این حال، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Elliptic ارقام خود را از 27 فوریه، 23:50 UTC به روز کرده است. مجموع دریافتی دولت اوکراین در حال حاضر 18.9 میلیون دلار است که اکثریت آن در دو روز گذشته از درخواست تجدیدنظر آقای فدوروف است.

مبلغ دریافتی طی 24 ساعت گذشته تقریباً دو برابر شده است.

Elliptic کمک‌های مالی را از طریق دارایی‌های رمزنگاری تجزیه کرد و فاش کرد که «اکثر کمک‌های دریافتی تا به امروز در بیت‌کوین و اتر بوده است، اگرچه استیبل‌کوین‌های دلار آمریکا سهم قابل توجهی دارند.»

بیش از نیمی یا 56.4 درصد در بیت کوین، 31.8 درصد اتریوم، 10.9 درصد استیبل کوین و کمتر از یک درصد دیگر آلت کوین ها اهدا شده است. بر اساس گفته‌های وو بلاک چین، فروشگاه رمزنگاری چینی، بنیانگذار پولکادوت آماده بود تا در صورت وجود آدرس DOT، کمک مالی کند.