بایننس از جولای 2018 برای سبد اضطراری پول تخصیص داده بود، اما به تازگی وجوه را در یک مکان تجمیع کرده بود.

بر اساس قیمت افتتاحیه در 29 ژانویه، این صندوق یک میلیارد دلار ارزش داشت.

در بایننس ما همیشه می‌گفتیم که وجوه امن هستند، و امروزه اندازه صندوق دارایی امن بایننس به عنوان یک محافظ موثر و همچنین محافظت از کاربران در برابر چنین مسائل بعید عمل می‌کند.

مدیر اجرایی Changpeng “CZ” ژائو در این یادداشت گفت.

بایننس که در سال 2019 دچار یک آسیب شد، تصمیم گرفت پس از یک سری حملات سایبری اخیر اقدامی انجام دهد. در اوایل این ماه، حساب‌های مشتریان از Crypto.com شاهد برداشت‌های غیرمجاز تا سقف 34 میلیون دلار از ارزهای دیجیتال بود. در همین حال، هکرها هفته گذشته 80 میلیون دلار دارایی دیجیتالی اضافی را از طریق توسعه بلاک چین توسط Qubit Finance ضبط کردند.

نگرانی های ایمنی بایننس

صرافی‌های ارزهای دیجیتال مانند Binance که متحمل نقض‌های امنیتی متعددی شده‌اند، برای کاهش نگرانی‌های ایمنی در تلاش هستند تا به مقررات پایبند باشند. به عنوان مثال، بایننس فقط حساب های شخصی چندین کاربر در نیجریه را به منظور رعایت KYC و اقدامات ضد پولشویی محدود کرد. در حالی که 281 حساب نیجریه محدود شده است که 38 درصد آن به درخواست مجریان قانون بین المللی، 79 پرونده قبلاً حل شده است.

بایننس قبلاً مجبور شده بود در سال جاری با اتهاماتی روبرو شود که ممکن است پولشویی را در پلتفرم خود به دلیل رعایت سهل‌انگیزش با مقررات فعال کرده باشد. به نوبه خود، مدیر عامل Binance CZ این ادعاها را سرزنش کرد و آنها را FUD نامید. او در توییتی نوشت: «خبرنگارانی که با افرادی که از بایننس رها شده بودند صحبت می‌کردند و شرکای دیگری که به نتیجه نرسیدند، تلاش می‌کردند ما را لکه‌دار کنند. ما بر مبارزه با پولشویی، مقررات شفاف و خوشایند متمرکز هستیم.»