با پیوستن Binance به انجمن بانک های روسیه برای کمک به تدوین چارچوب نظارتی، ممکن است در افق حامیان کریپتو در روسیه نوری وجود داشته باشد .

بایننس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات، در حال ارتباط با انجمن بانک های روسیه است تا دانش نظارتی خود را با موسسات مالی و دولت روسیه به اشتراک بگذارد، زیرا روس ها با احتیاط وارد قلمرو نظارتی می شوند.

به گفته نمایندگان بایننس، اولین صرافی است که در بخش بانکی فعالیت می کند.

 

انجمن بانک های روسیه مرکزی برای کارشناسان دارایی های مالی دیجیتال ایجاد کرد. انجمن بانک های روسیه شامل بیش از 300 بانک و شرکت مالی است. تقریبا 90 درصد زیرساخت های بانکی کشور را پوشش می دهد. اولگا گونچاروا، مدیر Binance در روسیه، سرپرست این مرکز خواهد بود.

در ژانویه، او به Binance پیوست تا انگیزه‌ای به تلاش‌های انطباق در روسیه اضافه کند. مرکز جدید گفتگو بین کارشناسان ارزهای دیجیتال، مقامات روسی و قانونگذاران را تقویت خواهد کرد. بایننس یکی از کارشناسان اولیه برای ارائه مشاوره خواهد بود. به گفته گلب کوستارف، مدیر اروپای شرقی بایننس، این صرافی سابقه خوبی در همکاری جهانی با رگولاتورها دارد. وی گفت: “من مطمئن هستم که تحولات و تخصص ما مورد استقبال جامعه بانکی روسیه قرار خواهد گرفت.”

پیش از این، کوستارف گفته بود که روسیه یک فتح مهم برای بایننس است. بر اساس گزارش بانک مرکزی، حجم سالانه تراکنش‌های ارزهای دیجیتال تقریباً ۵ میلیارد دلار است.

وزارت دارایی از مقررات حمایت می کند

توافق بین بسیاری از مؤسسات این است که رمزارزها باید تنظیم شوند، نه اینکه در روسیه جرم انگاری شوند. این در تضاد با پیشنهاد بانک مرکزی روسیه برای ممنوعیت عمومی است. این بانک معتقد است که تنظیم ارزهای رمزنگاری شده امکان پذیر نیست و به دلیل نگرانی در مورد ثبات مالی می خواهد استخراج و تجارت را محدود کند.

وزیر دارایی آنتون سیلوانوف گفت که کریپتوها باید قانونی شوند و مالیات بگیرند. علاوه بر این، او گفت که بانک‌ها و بورس‌ها باید سرمایه‌گذاران را در بازار ارزهای دیجیتال شناسایی کرده و برای آنها کارگزاری کنند. سیلوانوف گفت که وزارت او به شناسایی معامله‌گران ارزهای دیجیتال کمک می‌کند و آنها را به عنوان اپراتورهای بازار “سفید” و اپراتورهای بازار “خاکستری” جدا می‌کند. وزارت دارایی همچنین به مجریان قانون اجازه می دهد تا مسیرهای پولی و معاملات را دنبال کنند.

وزارت خزانه داری در حال تدوین دو قانون برای اقتصاد کریپتو روسیه است. روزنامه روسی کومرسانت در اوایل فوریه 2022 فاش کرد که بزرگترین صرافی های رمزنگاری جهان بر اساس قوانین جدید که آنها را ملزم به ثبت نام به عنوان اشخاص حقوقی می کند، آماده فعالیت در فدراسیون روسیه هستند.