بر اساس گزارش‌ها، این فرمان اجرایی، وزارت خزانه‌داری، وزارت امور خارجه و دادستانی کل را موظف می‌کند تا احتمال راه‌اندازی ارز دیجیتال صادر شده توسط فدرال رزرو آمریکا را بررسی کنند.

به گفته این منابع، اعلام سیاست ارز دیجیتال بایدن به دلیل اختلاف نظر بین جانت یلن، وزیر خزانه داری و مقامات کاخ سفید بر سر محدوده EO برنامه ریزی شده، به تعویق افتاده است.

دستور اجرایی کریپتو: برای ثبات مالی

انگورها گفت که انتظار می رفت این EO ماه گذشته امضا شود اما به دلیل اختلاف بین کارکنان یلن و مقامات شورای اقتصاد ملی به تعویق افتاد، اما یکی از مقامات خزانه داری این ادعا را “نادرست” رد کرد.

دولت بایدن تلاشی هماهنگ برای تنظیم این بخش در مقیاس وسیع انجام داده است.

یک دادستان کهنه کار کلاهبرداری رایانه ای برای رهبری تیم ملی اجرای ارزهای دیجیتال وزارت دادگستری استخدام شده است، در حالی که دفتر تحقیقات فدرال یک واحد ویژه برای تجزیه و تحلیل بلاک چین و مصادره دارایی های رمزنگاری شده تشکیل داده است.

شورای نظارت بر ثبات مالی ایالات متحده، که در طول بحران مالی 2008 برای بررسی ریسک های سیستمی تأسیس شد، وظیفه بررسی نگرانی های ثبات اقتصادی مربوط به دارایی های مجازی را بر عهده خواهد داشت.

علاوه بر این، EO به اقداماتی برای محافظت از مشاغل، مصرف کنندگان و سرمایه گذاران نگاه خواهد کرد. همچنین به نگرانی هایی مانند حفظ حریم خصوصی، فناوری دفتر کل توزیع شده و استیبل کوین ها رسیدگی خواهد کرد.

فرمان اجرایی بایدن برای رمزارزها هشتاد و یکمین فرمان اجرایی است که وی از زمان تصدی ریاست جمهوری در ژانویه 2021 تصویب کرده است. در یک دوره چهار ساله، دولت قبلی 220 فرمان اجرایی صادر کرد، در حالی که رئیس جمهور باراک اوباما در طول دوره هشت ساله خود، 276 فرمان اجرایی را صادر کرد.

آژانس‌های فدرال در سال‌های اخیر رویکردی جزئی نسبت به دارایی‌های دیجیتال اتخاذ کرده‌اند و کارکنان بایدن برای ایفای نقش رهبری در این موضوع تحت فشار هستند.

مدیران این صنعت اغلب از آنچه که به نظر آنها عدم وضوح و اطمینان در مورد استانداردهای ایالات متحده است ابراز تاسف می کنند، در حالی که دیگران نگرانند که حمایت چین و سایر کشورها از ضرب سکه های مورد حمایت دولت می تواند تسلط دلار آمریکا را به خطر بیندازد.

چند کشور قبلا ارز دیجیتال خود را ایجاد کرده اند، اما بیش از ده ها کشور دیگر، از جمله چین و کره جنوبی، ظاهراً روی ارزهای دیجیتال خود کار می کنند.

از سازمان‌های دولتی انتظار می‌رود که با چالش‌ها و اضطراب‌هایی که هنگام برخورد با ارز دیجیتال در سطحی جدی برای بلندمدت رخ می‌دهد، به عنوان بخشی از مطبوعات دادگاهی کامل کاخ سفید در مورد طبقه دارایی، مقابله کنند.

در همین حال، رگولاتورها نسبت به کمبود «شبکه ایمنی» سرمایه‌گذاران و تهدیدات بالقوه برای ثبات مالی ابراز نگرانی کرده‌اند، زیرا بازار ارزهای دیجیتال به بیش از ۲ تریلیون دلار افزایش یافته است.