بانک SEBA مستقر در زوگ، که یک پلتفرم بانکداری دارایی دیجیتال را اداره می‌کند، از مرجع تنظیم مقررات خدمات مالی بازار جهانی ابوظبی (ADGM) برای انجام عملیات تحت صلاحیت خود تأییدیه دریافت کرده است. به ویژه، این شرکت مجوز خدمات مالی را که از 7 فوریه اجرایی شد، تضمین کرده است.

مجوز جدید به عنوان بخشی از استراتژی شرکت سوئیسی برای گسترش حضور مجاز خود در بازارهای خاورمیانه ارائه شد. با تصویب جدید ADGM، اکنون می تواند در مورد سرمایه گذاری یا اعتبار مشاوره دهد، اعتبار و نگهداری را ترتیب دهد، و معاملات سرمایه گذاری را ترتیب دهد.

مدیر عامل بانک سبا، گیدو بوهلر، گفت: “این مجوز افزوده ارزشمندی به مجوزهای موجود ما است، به عنوان یک فروشنده بانکی و اوراق بهادار تحت نظارت FINMA و ارائه دهنده مجوز خدمات نگهداری از طرح های سرمایه گذاری جمعی سوئیس برای دارایی های دیجیتال.”

یک دفتر جدید

علاوه بر این، SEBA همچنین یک دفتر در ابوظبی ADGM افتتاح کرده است. به گفته این شرکت، این به آن کمک می کند تا حمایت از شرکای منطقه ای خود را در ارائه خدمات دارایی دیجیتال تنظیم شده تقویت کند.

بولر افزود: “دفتر جدید ما در منطقه تجاری و مالی پر رونق در جزیره المریه به عنوان یک مرکز استراتژیک برای بانک SEBA عمل خواهد کرد تا به طور موثر نیازهای در حال رشد مشتریان ما در امارات و در سراسر منطقه را برآورده کند.”

همچنین در حال برنامه ریزی برای افزایش تعداد کارمندان در سراسر عملیات، فروش و نقش های توسعه کسب و کار در دفتر جدید است.

SEBA که در سال 2018 تأسیس شد، یکی از اولین شرکت‌های متمرکز بر رمزنگاری بود که مجوز بانکداری سوئیس را دریافت کرد. در طول سال، پیشنهادات رمزنگاری تنظیم شده خود را گسترش داد و همچنین یک دور سرمایه گذاری 120 میلیون دلاری را در ماه گذشته به منظور تسریع رشد کسب و کار سازمانی خود بست.

ضاهر بن ضاهر المحیری، مدیر عامل اداره ثبت AGDM، گفت: «ADGM دائماً به دنبال پیشرفت خدمات مالی خود است تا اکوسیستم پر جنب و جوش را بهبود بخشد و به رشد و تنوع اقتصاد ابوظبی کمک کند.

ما مشتاقانه منتظر حمایت از بانک SEBA در استراتژی رشد جهانی آن هستیم و به عنوان مرکز شورای همکاری خلیج فارس برای فعالیت های تجاری، خدمات مالی و خدمات به مشتریان خدمت می کنیم.