روز سه‌شنبه، بانک پنج ستاره ، که یکی از شرکت‌های تابعه مؤسسه‌های مالی (NASDAQ:FISI) است، شراکت جدیدی با NYDIG اعلام کرد که از طریق آن «به یکی از اولین مؤسسات مالی در ایالات متحده تبدیل می‌شود که مشتریان بانکی خود را قادر می‌سازد. برای خرید، فروش و نگهداری ایمن بیت کوین.”

بانک  پنج ستاره  “بانک اجتماعی 5 میلیارد دلاری است که طیف گسترده ای از خدمات بانکداری مصرفی و تجاری و وام دهی به افراد، شهرداری ها و مشاغل را از طریق شبکه ای از تقریبا 50 مکان ارائه می دهد.”

NYDIG “یکی از شرکت‌های تابعه Stone Ridge است، یک شرکت هلدینگ که رهبری ایجاد شرکت‌های آینده‌نگر در سراسر دنیای فناوری و مالی، از جمله یک مدیر دارایی جایگزین 12 میلیارد دلاری را بر عهده داشته است.” «محصولات بیت کوین را در صنایع مختلف، از بانکداری و بیمه گرفته تا فین تک و غیرانتفاعی» ارائه می کند.

در بیانیه مطبوعاتی آمده است که این بانک مشتریان را قادر می‌سازد تا از طریق اپلیکیشن موبایل بانکی و پلتفرم بانکداری آنلاین خود به صورت ایمن با بیت کوین تراکنش کنند و به آنها کمک می‌کند بر موانع پذیرش مانند کیف پول‌های رمزنگاری و مدیریت کلید، که اغلب به طور سنتی از طریق انجام می‌شود، غلبه کنند. نهادهای غیرقانونی پیش‌بینی می‌شود که دارندگان حساب این بانک تا پایان سه‌ماهه دوم واجد شرایط تراکنش یکپارچه و ایمن بیت‌کوین باشند.

Martin K. Birmingham ، مدیر عامل بانک پنج ستاره، این را گفت:

“ما بسیار هیجان زده هستیم که یک گزینه بانکداری دیجیتال جدید و قابل اعتماد را برای مشتریان معرفی کنیم تا بتوانند بدون زحمت بیت کوین را در کنار دارایی های مالی سنتی خود به دست آورند، بفروشند، نگهداری کنند و مدیریت کنند.

به لطف NYDIG، ما در حال ایجاد یک روش ایمن، کارآمد و کاربرپسندتر برای مشتریان خود هستیم تا تراکنش های دیجیتالی خود را مدیریت کنند. تجربه مشتری همچنان در خط مقدم تمرکز ما در بانک پنج ستاره قرار دارد و ما مفتخریم که راه حلی برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ارائه می کنیم که دسترسی به این گزینه سبد نوظهور را برای مصرف کنندگان در محدوده جغرافیایی ما و، صادقانه بگویم، در سراسر جهان گسترش می دهد.

Sean Willett، مدیر اجرایی بانک پنج ستاره، اظهار داشت:

ما می‌دانستیم که به نفع مشتریانمان است که منوی خدمات دیجیتال خود را به گونه‌ای بسازیم که از علایق آن‌ها، از جمله تمایل سرمایه‌گذاری برای ارزهای دیجیتال پشتیبانی کند. این منطقه ای از بازار است که همه ما شاهد رشد تصاعدی آن در چند سال گذشته بوده ایم.

برخی از سرمایه‌گذاران اولیه به سمت کریپتو رفته‌اند، در حالی که بیشتر مصرف‌کنندگان علاقه خود را به روشی امن‌تر و مطمئن‌تر برای تراکنش بیت‌کوین ابراز کرده‌اند. ما مفتخریم که بخشی از این راه حل هستیم و مشارکت خود با NYDIG را تنها یکی از بسیاری از نوآوری های آینده فناوری و بانکداری به عنوان خدمات می دانیم که بانک پنج ستاره را به جلو می برد.”