بر اساس گزارشی که روزنامه ورزشی محلی مارکا منتشر کرد، باشگاه فوتبال حرفه ای اسپانیایی بارسلونا چندین قرارداد اسپانسرینگ پیراهن بسیار پرسود ارائه شده توسط شرکت های ارز دیجیتال را به تصویب رساند.

هیئت مدیره باشگاه افسانه ای کاتالونیا بخش ارزهای دیجیتال را “سفته بازی” و “خطرناک” توصیف کرده است:

این بخش سوداگرانه، پرخطر، بسیار متغیر و غیراخلاقی است.

با وجود اینکه اسپاتیفای، غول پخش موسیقی سوئدی، پول کمتری نسبت به شرکت‌های ارز دیجیتالی که به بارسلونا نزدیک شده‌اند، ارائه کرده است، تصمیم گرفته است که با غول پخش موسیقی سوئدی موافقت کند.

نشانه باشگاه پاری سن ژرمن موج در میان مذاکرات انتقال مسی

اوایل این ماه، رویترز گزارش داد که این باشگاه پس از جستجوی طولانی مدت برای یک شریک جدید، قراردادی سه ساله به ارزش 320 میلیون دلار امضا کرده است. این همکاری که هنوز به طور رسمی اعلام نشده است، یکی از بزرگترین معاملات برای تبلیغات روی پیراهن خواهد بود. این غول استریمینگ لوگوی خود را جلوی پیراهن های تیم های مردانه و زنانه خواهد داشت.

در سال 2016، بارسا یک قرارداد حمایت مالی بزرگ با خرده‌فروش آنلاین ژاپنی راکوتن منعقد کرد، اما اکنون منقضی شده است. پیش از آن با قطر ایرویز متحد شده بود.

یکی از ثروتمندترین باشگاه های فوتبال جهان برای بیش از یک قرن از امضای اسپانسر پیراهن خودداری کرد. در سال 2006، سرانجام قرارداد تاریخی خود را با آژانس سازمان ملل متحد یونیسف امضا کرد.

بارسلونا علیرغم امتناع اخیرش از امضای قرارداد حمایت مالی با شرکت‌های ارزهای دیجیتال، به خصوص خجالتی نبوده است. در فوریه 2020، یک قرارداد مشارکت جهانی با پلتفرم بلاک چین Chiliz امضا کرد.

اوایل سال او، باشگاه فوتبال انگلیس منچستریونایتد اخیرا قراردادی چند میلیون دلاری با تزوس امضا کرد.