در 1 فوریه، جابجایی های حدود 2.5 میلیارد دلاری از کیف پول های هک Bitfinex در سال 2016 صورت گرفت. پس از بررسی تراکنش ها، کوین تلگراف گزارش داد که حدود 90000 بیت کوین (BTC) به ارزش 3.6 میلیارد دلار در یک آدرس کیف پول تجمیع شده است. بیش از یک هفته بعد، هکرها دستگیر شدند.

وزارت دادگستری ایالات متحده 3.6 میلیارد دلار رمز ارز را توقیف کرد و دو مظنون مرتبط با هک سال 2016 را دستگیر کرد. به گفته وزارت دادگستری، ایلیا لیختنشتاین و هیدر مورگان هکرهای ادعایی پس از اینکه مقامات فدرال از توانایی خود برای “پیگیری پول از طریق بلاک چین” استفاده کردند، دستگیر شدند.

در حالی که برخی از وجوه تا حدی در سال 2019 بازیابی شدند، آخرین بازیابی جامعه را شوکه کرد زیرا بسیاری فکر نمی کردند پس از پنج سال امکان بازیابی وجوه وجود داشته باشد. پس از این، جامعه کریپتو با احساسات مختلفی پاسخ داد. 

Emin Gün Sirer، بنیانگذار آوا لبز، فکر می کند که مورگان، که نام میانی او “ریحان” نام رایج در ترکیه است، ممکن است پیشینه ترکی داشته باشد و او را برای مدتی به یکی از ثروتمندترین ترک ها تبدیل کند. وی همچنین از مسئولان برای بازیابی وجوه قدردانی کرد.

ستایش بزرگ برای اجرای قانون در این مورد. بسیاری از ما هرگز فکر نمی‌کردیم که سکه‌های دزدیده شده بازیابی شوند. این گواهی بر شفافیت بلاک چین است و آنچه مجریان قانون باهوش می توانند در این جهان جدید انجام دهند.

– Emin Gün Sirer (@ el33th4xor) 8 فوریه 2022

Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس، دو سوال در رابطه با بازیابی وجوه مطرح کرد. او در توییتی نوشت: «آیا بیت فینکس از این هک ضرر کرد یا درآمد کسب کرد؟» علاوه بر این، او نوشت: “اگر آنها بیت کوین را پس بگیرند، چگونه باید آن را با دارندگان LEO یا افرادی که در زمان هک ضرر کرده اند تقسیم کنند و LEO را بپذیرند و سپس LEO را فروخته اند؟”

مطالب مرتبط: «رپ کمدی» به دلیل هک کردن بیت فینکس به قید وثیقه متهم شد

میزبان کریپتو بانتر ران نونر ممکن است پاسخی برای این سوال داشته باشد. با توجه به توییت Neuner، این هک ممکن است بهترین معامله ای باشد که تاکنون انجام شده است.

هک Bitfinex بهترین معامله ای بود که تاکنون انجام شده است.

119000 بیت کوین در سال 2017 به سرقت رفت. ارزش 76 میلیون دلار.

بیت فینکس معادل دلار آمریکا (76 میلیون دلار) را در طول زمان از طریق یک توکن بازیابی به قربانیان بازپرداخت کرد.

Bitfinex 5.5 سال بعد 3.6 میلیارد دلار دریافت کرد.

76 میلیون دلار قرض بگیرید، آهسته آن را بازپرداخت کنید، 3.6 میلیارد دلار دریافت کنید. 5،5 سال.

— Ran NeuNer (@cryptomanran) 8 فوریه 2022

جک نیولد، بنیانگذار Crypto Pragmatist، معتقد است که این پیامدهای بسیار زیادی برای BTC و LEO دارد. او می‌نویسد: «با روش‌های فروش مانند TWAP و همچنین معاملات OTC، این احتمال وجود دارد که روی بازار بیت‌کوین دلار تأثیر زیادی نداشته باشد، اما 4 میلیارد دلار تکه مناسبی است.

آنتونی پمپلیانو، کارآفرین رمزارز، به سادگی ناباوری خود را در مورد اینکه عاملان آن چه کسانی بودند ابراز کرد: