HitPiece یک مدل تجاری ساده داشت: فروش توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) موسیقی. مشکل؟ هنرمندان موسیقی نمی‌دانستند که آثارشان در HitPiece فروخته می‌شود.

این موضوع باعث اعتراض شدید هنرمندان و طرفداران موسیقی شد. در حالی که به نظر می رسد پلتفرم موسیقی NFT با هدف کمک به هنرمندان برای کسب درآمد دائمی از فروش خود شروع به کار کرده است، اکنون به قدری مورد تحقیر قرار گرفته است که بازار خود را از سایت خود خارج کرده است. این سوال پیش می آید: چگونه به اینجا رسیدیم؟

HitPiece در ابتدا در سال 2020 توسط روری فلتون، تهیه‌کننده موسیقی راه‌اندازی شد که شرکت موسیقی مستقل The Militia Group را تأسیس کرد که بعداً توسط Sony Music به همراه جف بیرمنگام، سرمایه‌گذار اولیه اسپاتیفای خریداری شد. در ژانویه، Felton اعلام کرد که این استارت‌آپ 5 میلیون دلار سرمایه اولیه در پادکست Business Builders جمع‌آوری کرده است.

فلتون در پادکست گفت که این دو در نظر داشتند HitPiece “محلی برای NFT های موسیقی آنلاین باشد”. در نسخه بتای HitPiece، کاربران می‌توانند برای هر آهنگی در جهان که بر روی API Spotify ساخته شده است، 1/1 نسخه NFT جمع‌آوری کنند.

فلتون در پادکست توضیح داد: “ایده این است که شما به دوستان یا مردم خود در سراسر جهان نشان دهید که صاحب بزرگترین HitList هستید که می توانید از بین تمام آهنگ های مورد علاقه خود ایجاد کنید.” «هنرمند نه تنها از حراج اولیه، بلکه هر بار که معامله می شود، حق امتیاز دریافت می کند، بنابراین به یک جریان درآمد دائمی برای هنرمندان و دارندگان حقوق تبدیل می شود.»

با این حال، به نظر می‌رسد که HitPiece به هنرمندان اطلاع نداده است که NFT‌های آثارشان بر روی پلتفرم فروخته می‌شود، و همچنین تایید نکرده‌اند که این هنرمندان در وهله اول خواهان NFT‌های موسیقی خود هستند – که به نظر می‌رسد هسته اصلی واکنش بیشتر کاربران باشد. .

“Yo @joinhitpiece. شخصی کار من را به عنوان NFT بدون تایید من در وب سایت شما برش داده است. لطفاً فوراً آنها را حذف کنید. من اینها را منت نکردم، هرگز کارم را به عنوان NFT نخواهم ساخت و این کار بدون اجازه من انجام شد.” یکی از کاربران توییتر به نام جرمی بلیک.

کاربران همچنین ادعا کردند که از آنجایی که HitPiece فقط کارت‌های نقدی یا اعتباری را برای پرداخت‌های NFT می‌پذیرد، برخلاف ارزهای دیجیتال، هیچ تراکنشی در بلاک چین مبنی بر اینکه خریداران دارای HitPiece NFT هستند، وجود نخواهد داشت.

پس از واکنش شدید، HitPiece در 2 فوریه از کاربران خود عذرخواهی کرد و قول داد که دوباره جمع شود. HitPiece در توییتر نوشت: واضح است که ما عصبی شده ایم و بسیار مشتاق هستیم تا تجربه ایده آلی را برای طرفداران موسیقی ایجاد کنیم. برای روشن بودن، هنرمندان وقتی کالاهای دیجیتالی در HitPiece فروخته می‌شوند، دستمزد دریافت می‌کنند. مانند همه محصولات بتا، ما همچنان به نظرات کاربران گوش می دهیم و متعهد هستیم که محصول را مطابق با نیازهای هنرمندان، برچسب ها و طرفداران توسعه دهیم.

HitPiece به موقع پاسخ نداد تا مشخص کند هنرمندان چگونه برای کار خود غرامت می گیرند.

مشخص نیست پلت فرم از اینجا به کجا خواهد رفت. اما کاربران امیدوارند که با بحث‌هایی که پیرامون مدل کسب‌وکار HitPiece وجود دارد، تمرکز بیشتری بر روی هنرمندانی که تحت تأثیر این پلتفرم قرار گرفته‌اند، شود.

“امیدوارم که گفتمان h*tpiece بتواند از توجه و پلتفرم دادن به سایت منحرف شود و به سمت مثال دادن به توده‌ها حرکت کند که چرا حمایت مستقیم از هنرمندان بسیار مهم است، و این چیزهایی مانند این اصلا غیر معمول نیست، زیرا یکی از کاربران توییتر نوشت: همه ما دائما مورد استثمار قرار می گیریم.