بازار هنر NFT در حال حاضر در حال انفجار است و به معنای واقعی کلمه در مورد یک هنرمند دیجیتال صدق می کند

 Shl0ms با کمک یک متخصص آتش نشانی، یک لامبورگینی هوراکان را منفجر کرده و آن را به یک مجموعه 999 قطعه ای NFT تبدیل کرده است. 

خوب، بد و زشت NFT ها و هنر دیجیتال

Shl0ms به The Block گفت: «فناوری NFT فوق‌العاده امیدوارکننده است، کارهای خوبی وجود دارد که می‌توانیم با آن انجام دهیم، اما کارهای وحشتناک زیادی با آن انجام می‌شود .

او افزود: «لمبو نماینده بسیار قدرتمندی از افرادی است که به سادگی با رمزنگاری درگیر می شوند، زیرا راهی برای آنها برای کسب درآمد از سایر افراد در سریع ترین زمان ممکن است.

Shl0ms فقط 250000 دلار برای لامبورگینی، برندی که او از آن متنفر است، پرداخت کرد. او گفت: «لمبو یک نمایش بسیار قوی از افرادی است که به سادگی با کریپتو درگیر می شوند، زیرا راهی برای آنها برای کسب درآمد از سایر افراد در سریع ترین زمان ممکن است.

تیمی از تکنسین ها، از جمله یک مهندس مواد منفجره با مجوز فدرال، دو هفته طول کشید تا این شیرین کاری را راه اندازی کنند.

سپس قطعات سوپراسپرت به‌دست‌آمده با وضوح 4k گرفته شد و کلیپ‌ها به‌عنوان NFT ضرب شدند.

این مجموعه در روز جمعه (25 فوریه) به حراج می رود. از مجموع تعداد NFT ها، 888 فروخته خواهد شد و 111 باقیمانده برای هنرمند، تیم او و سرمایه گذار اولیه محفوظ است.

در یک بیانیه مطبوعاتی، این هنرمند با نام مستعار می‌گوید منفجر کردن خودرو نقطه تلاقی بین دنیای فیزیکی و دیجیتال است. «موتیف تخریب به عنوان آفرینش در دنیای هنر سنتی بسیار رایج است. اما نه در دنیای هنر رمزنگاری رایج است.»

آیا دوست دارید لامبو شما بطور آشفته تخریب شود یا به طور روشمند جدا شود؟

Shl0ms ابتدا این ایده را در سپتامبر گذشته در توییتر مطرح کرد و از 24000 دنبال‌کننده‌اش پرسید که آیا ترجیح می‌دهند لامبو به‌طور آشفته‌ای نابود شده یا به‌طور روشمند جدا شده باشد ؟

البته، Shl0ms اولین هنرمندی نیست که هنر تخریب شده را «بازیافت» می کند. 

در مارس سال گذشته، نسخه اصلی بنکسی سوزانده شد و پخش زنده شد و سپس به عنوان NFT به قیمت 380000 دلار فروخته شد.

Morons نقدی توسط هنرمند خیابانی مستعار بریتانیایی بود که یک حراجدار کریستیز را به تصویر می کشید.

در کنار حراج‌دهنده یک تابلوی نقاشی قاب شده وجود دارد که حاوی این عبارت است: «باورم نمی‌شود شما احمق‌ها واقعاً این را بخرید».

دلیل سوختن این اثر به گفته سخنگوی، انتقال ارزش کار فیزیکی به NFT بوده است. اما اگر ارزش کار در قطعه فیزیکی باشد، تخریب و جایگزینی آن با توکن قرارداد هوشمند، ارزش را به NFT منتقل می کند.