تحقیقات جدید نشان می‌دهد که بیت‌کوین ( BTC ) قبل از رسیدن به بالاترین سطح تاریخ این چرخه نصف شدن، «حداقل یک انگیزه صعودی دیگر دارد».

در مجموعه‌ای از توییت‌ها در مورد وضعیت فعلی قیمت بیت کوین، تحلیلگر محبوب TechDev استدلال کرد که برخلاف بسیاری از نظرات، هیچ چیز غیرعادی در مورد BTC/USD در سال 2022 وجود ندارد.

با افت 40 درصدی از بالاترین قیمت 69000 دلاری نوامبر که هنوز ادامه دارد، احساسات به همین ترتیب ضربه خورده است – “ترس شدید” همچنان مشخصه هر دو بازار بیت کوین و آلت کوین است.

 

برای TechDev، که به خاطر برداشت های خوش بینانه اش در مورد چشم انداز بیت کوین شناخته می شود، با این وجود، جای نگرانی وجود ندارد.

 

او با تجزیه و تحلیل آدرس‌های کیف پول جدید نسبت به رفتار قیمت، نشان داد که سناریوی سال گذشته – اعداد آدرس جدید که بالاترین قیمت‌ها را کاهش می‌دهند در حالی که قیمت بالاترین قیمت را ایجاد می‌کنند – منحصر به فرد نیست.

 

در نظرات دو پست آمده است: “در 4 مورد از 6 اصلاحات ما شاهد واگرایی بودیم که در آن قیمت به بالاترین حد خود رسید و آدرس های جدید اوج های پایین تر را ایجاد کردند.”

 

از نظر من، هر 6 مورد اصلاحات در حال اجرا هستند که با کاهش حجم نیز پشتیبانی می‌شوند.”

این حجم کم قبلاً به عنوان بخشی از نگرانی‌ها مبنی بر اینکه بیت کوین/دلار آمریکا به دلیل کمبود نقدینگی، شاهد حرکت‌های قابل توجهی بی‌رویه باشد، به سرفصل اخبار تبدیل شده بود.

 

TechDev اضافه کرد، با این حال، به طور کلی، رفتار قیمت نسبت به سطوح فیبوناچی به خوبی در هنجارهای تاریخی باقی مانده است، و بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که فرض کنیم قبل از شروع یک مرحله نزولی، بالاترین سطح تاریخ دیگری نخواهد بود.

 

او در پایان گفت: «اصلاح فعلی ما (از فوریه 2021) بین همان فیبرهای لاگ دو چرخه انجام می شود، همانطور که یک اصلاح در حال اجرا همیشه انجام می شود، با کاهش حجم محلی و آدرس های جدید.

 

آدرس های جدید بیت کوین (میانگین متحرک 2 هفته ای) در مقابل نمودار BTC/USD با سطوح فیبوناچی. منبع: TechDev/ Twitter

بهبودی در انتظار

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد ، علاقه به بیت کوین در طول سال گذشته به طور کلی کاهش یافته است، به ویژه در مورد سرمایه گذاران خرده فروشی.

 

مطالب مرتبط:  بالا یا پایین؟ معامله گران در مورد اینکه آیا بیت کوین همچنان در حال افزایش است یا خیر اختلاف دارند

 

با این حال، معامله گران باتجربه همچنان پرمخاطب هستند، با اهرمی که هنوز به بالاترین حد خود نزدیک است و موسسات امیدوارند دوباره وارد بازار شوند.

 

در سه ماهه چهارم، TechDev در عین حال شروع به برجسته کردن روندهای شاخص قدرت نسبی بیت کوین (RSI) کرد که دوباره نشان داد که باید به بالاترین سطح تاریخ برسد.

 

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که RSI به‌طور قابل‌توجهی برای BTC/USD «اشباع فروش» باقی مانده است  ، چیزی که در زمان‌های گذشته به اتفاق آرا منجر به معکوس شدن و فشار صعودی قیمت شده است.

TradingView