در ماه‌های اخیر پیشرفت‌های مهمی در بلاک چین کاردانو (ADA) رخ داده است. در نتیجه گسترش شبکه، میانگین بار بلاک چین به طور پیوسته در حال افزایش است. 

به طور خاص، میانگین بارگذاری بلاک چین در هشت روز گذشته، که از 19 ژانویه آغاز شد، بالای 90 درصد باقی مانده است که آخرین مورد در 26 ژانویه 93.2 درصد بوده است. این اولین باری است که سیستم تا به حال به این سطح از بار بلاک چین دست یافته است، و همچنین معیارها را حفظ می کند، که حتی شگفت انگیزتر است. 

کاردانو برای اولین بار در 16 ژانویه به صدک 90 رسید و افزایش میانگین بار بلاک چین با معرفی قابلیت های قرارداد هوشمند پشتیبانی شده است که فعالیت شبکه را افزایش داده است، همانطور که با افزایش شاخص های مختلف مشاهده می شود.

میانگین بارگذاری بلاک چین (24 ساعت) در شبکه کاردانو. منبع: Cardano Blockchain Insights

اصطلاح «بار بلاک چین» به استفاده از بلوک‌های کاردانو مربوط می‌شود که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرند، با امتیاز 100 درصد نشان‌دهنده پر شدن بلوک‌ها و 0 درصد نشان‌دهنده خالی بودن بلوک‌ها.

رکورد 94 درصدی کاردانو 

اخیراً گزارش داده‌ایم که میانگین بارگذاری بلاک‌چین Cardano در ۲۲ ژانویه ۲۰۲۲ به بالاترین حد خود یعنی ۹۴٪ رسیده است. 

علاوه بر این، شایان ذکر است که افزایش بار بلاک چین در ژانویه با اعلام کاردانو مبنی بر افزایش 12.5 درصدی اندازه بلوک به منظور برآورده کردن افزایش پیش‌بینی‌شده در ترافیک در شبکه، همزمان شد. از ماه سپتامبر، با معرفی قراردادهای هوشمند، افزایش قابل توجهی در ترافیک ایجاد شده است که تقویت مقیاس پذیری پلت فرم بلاک چین را ضروری کرده است.

بنابراین، کاردانو مقیاس پذیرتر می شود و این با تعداد قراردادهای هوشمند در شبکه منعکس شده است، با ADA در آستانه رسیدن به 1000. گنجاندن قابلیت‌های قرارداد هوشمند رشد فوق‌العاده‌ای داشته است و ظرفیت این پلتفرم را برای رقابت با رقیب بزرگ‌تر خود اتریوم به روش‌های مختلف افزایش داده است.

مقیاس پذیری Cardano به آن اجازه داد تا در این ماه از نظر حجم و هزینه های 500 برابر ارزان تر از رقیب DeFi خود با در نظر گرفتن حجم تنظیم شده، بهتر از اتریوم عمل کند.

طبق داده‌های CoinMarketCap، در حال حاضر، دارایی غیرمتمرکز با قیمت 1.04 دلار معامله می‌شود که 1.86 درصد در روز و 22.89 درصد در هفت روز گذشته کاهش یافته است.