نسل دوم تراشه‌های استخراج رمزنگاری ASIC جدید از اینتل ممکن است به خوبی با رهبران موجود در بازار رقابت کنند و در بسیاری از موارد آنها را شکست دهند.

اینتل، غول نیمه هادی، اخیراً با رونمایی بزرگ از ماینر مدار مجتمع (ASIC) جدید خود به صنعت کریپتو قدم گذاشته است. در کنفرانس ISSCC 2022، اینتل نمونه اولیه استخراج بیت کوین BMZ1 (BTC) خود را ارائه کرد، با این حال، این ماینر تنها یک نمونه اولیه بود و نه محصولی که قصد دارد برای مشتریان جدید ارسال کند.وارد شوید، تراشه‌های نسل دوم Bonanza Miner (BMZ2) – که در هاله‌ای از رمز و راز پنهان شده‌اند – در واقع برای مشتریان ارسال می‌شوند. با راه اندازی دومین ماینر اینتل بلافاصله پس از BMZ1، بیشتر آنها با عملکرد، کارایی و قیمت BMZ2 غافلگیر شدند.

 

ماینر کریپتو نسل دوم اینتل باز می گردد

هنگام مقایسه نمونه اولیه اینتل که در ISCC به نمایش گذاشته شد با آنچه که برای مشتریانش مانند GRIDD، Argo Blockchain و BLOCK (سابق Square به رهبری جک دورسی) توزیع خواهد کرد، به سختی می تواند رقابت کند. بایگانی جدید SEC توسط GRIID ، یک شرکت استخراج بیت کوین و زیرساخت، برخی از مشخصات ماینر جدید را فاش کرده است.

تجزیه و تحلیل انجام شده توسط سخت افزار تام نشان داد که:

با توجه به لیست، عملکرد BMZ2 135 TH/s با بازده 26 J/THs وزن دارد. علاوه بر این، ماینر تقریباً نیمی از هزینه یک Bitmain S19 Pro رقیب است، در حالی که 15٪ کارآمدتر است و با بهترین سخت افزار موجود در بازار از شرکت های رقیب رقابت می کند.

این بدان معناست که اینتل BMZ2 تقریباً از تمام ماینرهای دیگر به جز S19j XP که تنها با اختلاف کمی برنده می شود، بهتر عمل می کند. علاوه بر این، 15 درصد کارآمدتر از سایر سیستم‌های برتر است، با «بهترین عملکرد برای سیستم BMZ2 [با وزن] در 135 TH/s. کمی ریاضی اولیه نشان می دهد که سیستم تقریباً 3510 وات کار می کند.

مدل های BMZ2 به وضوح از نمونه اولیه BMZ1 بهتر عمل می کنند و پس از Bitmain Antminer S19j XP در رتبه دوم قرار دارند. با این حال، GRIDD می‌گوید که قیمت ماینر جدید اینتل حدود 5625 دلار است. اگرچه GRIDD بیش از حد به احتمال زیاد از قیمت گذاری حجم سود می برد، اما هنوز نصف هزینه 10455 دلاری Bitmain S19J Pro است.

یک مزیت رقابتی

علاوه بر این که می‌توانند قیمت بهتری نسبت به اکثر آنها ارائه دهند، با توجه به اینکه اینتل بزرگ‌ترین تولیدکننده نیمه‌رسانا در جهان است، مجبور نیست با نوسانات قیمت مانند Bitmain و سایر ارائه‌دهندگان سخت‌افزار بیت‌کوین دست و پنجه نرم کند. این شرکت‌ها عموماً قیمت‌ها را بر اساس قیمت معاملات نقدی بیت‌کوین و زمان پرداخت پیش‌بینی‌شده تنظیم می‌کنند.

از سوی دیگر، اینتل قیمت ثابتی برای هر واحد دارد که تحت تأثیر قیمت بیت کوین قرار نمی گیرد و از آنجایی که در ایالات متحده مستقر است، می تواند ماینرها را با نرخ بسیار ارزان تری به سازمان های آمریکایی بفروشد. این به دلیل تعرفه های 25 درصدی است که روی محصولاتی که منشأ چین دارند، اعمال می شود و از آنجایی که استخراج آن ممنوع است ، شرکت های چینی باید صادرات داشته باشند.

این پدیده‌ها اینتل را در موقعیت بسیار سودمندی قرار داده است زیرا این ممنوعیت اکنون ایالات متحده را به یکی از اصلی‌ترین مکان‌های فروش ماینرهای کریپتو تبدیل کرده است. وقتی به قیمت، عملکرد و کارایی نگاه می کنیم، BMZ2 های جدید اینتل می توانند به برترین سگ جدید استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال تبدیل شوند.