این غول فناوری چندملیتی قرار است از پردازنده “Bonanza Mine” خود در کنفرانس بین المللی مدارهای حالت جامد (ISSCC) که در 20 فوریه آغاز می شود، رونمایی کند.

ارائه اینتل در رده «نسخه های برجسته تراشه» برنامه ریزی شده است که در آن تراشه جدید را که به عنوان «ASIC استخراج بیت کوین با ولتاژ بسیار کم و کارآمد برای استخراج بیت کوین» توصیف می شود، به تفصیل شرح می دهد.

ASIC به مدارهای مجتمع ویژه برنامه اشاره دارد، که به ویژه برای خرد کردن تعداد درگیر در استخراج ارزهای دیجیتال مناسب است.

 

اینتل در حال ورود به معارضه ماینینگ کریپتو

تلاش اینتل در استخراج رمزارز به این معنی است که به زودی می تواند با شرکت هایی مانند بیت مین رقابت کند. سخنگوی اینتل در گفتگو با خبرگزاری فناوری Tom’s Hardware گفت :

“اینتل برای چندین سال کار طراحی را پیرامون ASIC های بهینه سازی شده SHA-256 انجام داده است که با کار مسیریابی انجام شده در آزمایشگاه های اینتل آغاز شده است. در آینده جزئیات بیشتری را به اشتراک خواهیم گذاشت.”

در اواخر دسامبر در جریان مستقیم، راجا کدوری، رئیس پردازنده گرافیکی، اظهار داشت که این شرکت روی سخت‌افزار و فناوری‌های تخصصی استخراج رمزنگاری کار می‌کند. کدوری تأیید کرد که تراشه جدید کاملاً جدا از پردازنده‌های گرافیکی (GPU) است که «گرافیک، بازی و همه آن چیزهای شگفت‌انگیز را انجام می‌دهند».

این شرکت در حال حاضر راه درازی را در مسیر توسعه پردازنده‌های جدید ماینینگ قرار داده است. به گزارش تامز، در سال 2018، اینتل یک سیستم پردازش تخصصی را به ثبت رساند که از مسیر داده های رمزنگاری SHA-256 بهینه شده برای استخراج بیت کوین با عملکرد بالا استفاده می کند.

گیمرها در حال حاضر از دست ماینرهای کریپتو رنج می‌برند، زیرا کمبود جهانی کارت‌های گرافیک، که بخشی از آن نیز ناشی از همه‌گیری COVID-19 بوده است، قیمت‌ها را به آسمان بالا برده است. یک بازار دست دوم برای پردازنده‌های گرافیکی در بسیاری از کشورها پدید آمده است که قیمت کارت‌های گرافیکی سه ساله در حال حاضر بیشتر از قیمت جدیدشان است.

اینتل که سال گذشته سهام 780000 دلاری در سهام کوین بیس را فاش کرد، اولین سری از کارت‌های گرافیک گسسته گیمینگ خود را با نام Intel Arc Alchemist در مرحله‌ای از سال جاری عرضه خواهد کرد، زیرا در بازاری که به شدت به موارد بیشتری نیاز دارد، مقابل رقبای Nvidia و AMD قرار خواهد گرفت. بازیکنان

 

چشم انداز اکوسیستم استخراج بیت کوین

ضرر چین در ممنوعیت عملیات استخراج بیت کوین، سود آمریکا بوده است. خروج به پایان رسیده است و نرخ هش به طور کامل بهبود یافته است و در تاریخ 15 ژانویه به بالاترین میانگین تاریخ جدید 207.2 EH/s (اگزهش در ثانیه) رسیده است.

بر اساس نقشه استخراج جهانی دانشگاه کمبریج (که از آگوست به روز نشده است)، ایالات متحده با 35.4 درصد از کل قدرت هش، برتری دارد. بخش بزرگی از این انرژی‌ها از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کنند و چین، در عین حال، از نقشه خارج شده است.